420 AİLEYİ SEVİNDİRDİLER

420 AİLEYİ SEVİNDİRDİLER

“Kurban Yeryüzünün Tüm Renkleriyle Yakınlaşmaktır” ilkesiyle yola çıkan Beşir Derneği Denizli Temsilciliğinin organizasyonu ve hayırseverlerin bağışlarıyla geçtiğimiz Kurban Bayramında 420 ihtiyaç sahibi aileye toplam 2.100 kg et dağıtımı yapıldı.

   Önümüzdeki günlerde de yaklaşık 300 aileye daha yaklaşık 1.500 kg daha kurban eti dağıtım planlandığı, bu şekilde toplamda 720 aileye 3.600 kg et dağıtılmış olacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beşir Derneği Denizli Temsilcisi Av.  Emrah Gürbüz, dini bayramların ülkemizde ve şehrimizde coşkuyla kutlandığını, alan ile veren gönüllerin kucaklaştığını ve özellikle Kurban Bayramının tam bir paylaşma ikliminde gerçekleştiğini ifade etti. Gürbüz, Beşir Derneğinin ilimizde her geçen gün daha çok ihtiyaç sahibine ulaşılmasına vesile olduğundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Av. Gürbüz,  “Bu vesileyle başta yardım konusunda duyarlılığı çok yüksek olan Denizli halkına ve hayırların yerlerine zamanında ulaşmasında hizmet eden Beşir Derneği gönüllülerimize teşekkürü bir borç bilirim” dedi. Gürbüz, İnternet üzerinden yapılan yardım başvurularını, ihtiyaç sahiplerinin evlerinde çevrelerinde yapılan sosyal inceleme ile değerlendirdiklerini, yapılan araştırma ve soruşturmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespitinin yapıldığını belirtti. Gürbüz, Düzenli olarak her ay ilimizde 70 aileye Beşir Derneği Paylaşım Noktasındaki sosyal marketten yararlanma imkanı tanındığını ve her geçen gün bu sayının arttığını ihtiyaç sahiplerinin rencide edilmeden, sanki bir marketten alışveriş yapar gibi diledikleri ihtiyaçları temin ettikleri Beşir sosyal market projesinin hizmetine devam edeceğini söyledi. MESUT GÜLER

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR