Basmacı: “Ceplerinize sahip çıkın”

Basmacı: “Ceplerinize sahip çıkın”

CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın son açıklamalarını ‘büyük bir ekonomik krizin habercisi’ olarak nitelendirdi ve vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu.

   Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın bütçe ile ilgili değerlendirmesinde “Bütçe, Ocak-Eylül döneminde 31.6 milyar lira açık verdi” şeklindeki ifadesi yeni bir krizin habercisi olarak yorumlandı.

Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan ve vatandaşlara seslenen CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı, “Ceplerinize sahip çıkın. Bu açık bizden çıkacak” dedi. Ekonominin gidişatının herkes tarafından bilinen bir gerçek olduğunu ancak Bakan düzeyinde yapılan açıklama ile bu gerçeğin teyit edildiğini savunan Basmacı, “AKP hükümetinin ekonomi yöneticileri vatandaştan bi haber süslü cümlelerle bizleri kandırmanın derdindeler. Ancak ortada görünen gerçek gidişatın hiçte anlatılan gibi olmadığını gösteriyor. Zaman zaman dile getirdik. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın “Bütçe Ocak-Eylül döneminde 31,6 milyar lira açık verdi” ifadesi gelecek günlerin kara habercisidir. Yük altında ezilen vatandaşın omuzlarına yeni yükler geleceğinin habercisidir. Artık omuzlardan inin” dedi.

UMUT TACİRLİĞİ YAPIYORLAR

Taşeron işçilerin kadroya alınmasının yeniden gündeme geldiğini de anlatan Basmacı, “Taşeron işçiler ile ilgili kadro düşüncesini CHP ortaya attı. Ancak sonrasında kadro sözü veren AKP hükümeti, işçi kardeşlerimizi bu güne kadar oyaladı. Kısacası umut tacirliği yaptı. Gelinen noktada Maliye Bakanı Naci Ağbal yeniden kadro söylemini ortaya attı. İşçileri yine oyalamaya başladılar. Kapsamlı bir çözüm paketi oluşturmayı hedefliyorlarmış. Siz önce işçi ve ailelerinin beklentilerine yanıt verin” dedi.

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR