Demokrasi Sevdalıları Uğur Işılak’la Coştu

Demokrasi Sevdalıları Uğur Işılak’la Coştu

Denizli’de 15 Temmuz Demokrasi ve Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliklerinin son gününde sanatçı Uğur Işılak sahne aldı. 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nı dolduran demokrasi sevdalıları, ellerinde Türk bayraklarıyla coşkulu bir akşam yaşadı. Sanatçu Uğur Işılak, 15 Temmuz’un acıyla zafer sevincinin bir arada yaşandığını ve bir daha böyle karanlık bir olayın yaşanmamasını istediğini dile getirdi.

   15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Anma Haftası etkinlikleri kapsamında, meydan da Cumartesi olduğu gibi Pazar günüde demokrasi nöbeti tutuldu. Alana kurulan statlarda demokrasi nöbeçilerine lokma, dondurma ve meşrubat ikramları yapıldı. Akşam saatlerine doğru meydanı doldurmaya başlayan Denizlililer, Denizli Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın kahramanlık şarkılarına eşlik etti. Ardından Uğur Işılak konseriyle coştu.Saat 21.00da başlayan konserde Uğur Işılak şarkılarını demokrasi sevdalıları için seslendirdi.

Darbe girişimi sırasında şehit olanlar ve gazileri rahmetle anldığınoı belirten Sanatçı Işılak, 15’un ülkemizde en güzel şekilde idrak edilmeye çalışıldığını söyledi. Işılak, “15 Temmuzu bir zafer olarak, milli iradenin bütün kuvvetiyle tecelli ettiği bir zafer olarak kutlamak hakkımızdır. 15 Temmuz acıyla zafer sevincinin bir anda olduğu ender günlerden biridir. Allah 15 Temmuz'u bir daha yaşatmasın, 15 Temmuz ruhunu da kıyamete kadar baki eylesin" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sanatçı Işılak’a camdan yapılmış şehrimizin simgesi horoz biblosunu hediye etti.  Başkan Zolan, “Bir yıl önce ülkemizi paramparça etmek, bayrağımızı indirmek, ezanlarımızı susturmak için içteki maşalar, dışarıdaki güçler el birliği yapıp ülkemize saldırıya geçti. Hep beraber meydanlara çıktık. Bir zafer yazıldı. Bu zaferi yazan Türk milletidir" dedi. 2 saat süren konserin ardından Denizlililer nöbete devam etti.

ATANAİL ALTINOLUK

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR