SOKAKTA SATRANÇ VAR

SOKAKTA SATRANÇ VAR

Türkiye Satranç Federasyonu’nun düzenlediği ‘Sokakta Satranç Var’ projesi Denizli’de de gerçekleştirildi. Honaz İlçesi’nin Göz-Pınarbaşı Piknik Alanı’nda yapılan etkinliğe 100’e yakın satranççı katıldı.

   Türkiye yeniden sokaklarda, parklarda, meydanlarda satranç sporunda buluşuyor. Türkiye Satranç Federasyonu tarafından ilk kez 2015 yılında gerçekleştirilen ve kısa zamanda tüm ülkeye dalga dalga yayılan "Sokakta Satranç Var" yeniden başladı. Projeyi yeniden 81 ilin ve ilçelerinin tamamında satranç severler ile buluşturacak etkinlikler yoğun katılımlarla  gerçekleşmeye başladı. Satranç kültürünü tüm yurda yaymayı, tanıtmayı, sevdirmeyi ve Türkiye'nin her il ve ilçesini satranç parkları ile buluşturmayı hedefleyen 'Sokakta Satranç Var' projesi tüm ülkede büyük bir satranç coşku ile hayata geçiyor. Türkiye'yi sokaklarda, meydanlarda, sahillerde, parklarda satranç sporunda bir araya getirecek ve geniş kitlelerle buluşacak proje festival havasında gerçekleştiriliyor. TSF'nin önderliğinde ve tüm yurda yayılan İl Temsilciliklerinin organizasyonları ile gerçekleştirilecek projede, tüm yurttaşlar satranç oynayacaklar. Bu yıl da görkemli etkinliklerle hayat bulan Sokakta Satranç Var projesi ile, 7'den 77'ye, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar Türkiye'nin dört bir yanına ve yine rekor bir katılımla, barışın, kardeşliğin ve bilgeliğin simgesi satranç taşınacak. Denizli’de Sokakta Satranç Var projesi Honaz İlçesi’nde gerçekleştirildi.

DAĞDA SATRANÇ OYNADILAR

Türkiye Satranç Federasyonu Denizli İl temsilcisi Ayşegül Akdeniz önderliğinde yapılan ‘Sokakta Satranç Var’ projesine 100’e yakın satranççı destek verdi. Satranç İl Temsilcisi Ayşegül Akdeniz, ‘Sokakta Satranç Var’ projesine destek veren herkese teşekkür etti. Akdeniz, “Honaz Göz-Pınarbaşı piknik yerinde etkinliğimizi sporcu veli antrenör hakemler ve etkinliğimizi duyarak merak eden görmeye gelen misafirlerimizle yaptık. Satarançı her zaman ve her yerde yapılabilecek bir spor olduğunu anlatmak amacıyla TSF tarafından yapılan etkinliğimiz adı her ne kadar ‘sokakta satranç var’ olsa da sokaktan kasıt her zaman ve her yerde olabildiğini vatandaşlara göstermek çevremizdekilere tanıtmak. Mekanlarımız da hem 81 ilimizin doğal ve ünlü güzel yerlerini de tanıtmak olan etkinliğimiz biz de Honaz İlçemizin doğal kaynak sularının çıktığı kiraz festivalinin yapıldığı yerde gerçekleştirdik. Çocuklarla gün boyu satranç oynayan antrenörlerimize etkinliğe katılan veli sporcu hakemlerimize misafirlerimize yaşam koçumuza teşekkür ediyoruz. Eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirdik. ‘Sokakta Satranç Var’ etkinliğimizde antrenörlerimiz Yıldıray Koca, Turgay Atilla ve Emrah Önay ile sporcularımız simultane gösteri çalışması anlattılar ve sonra uygulamalı yaptılar. Yaşam Koçu Yeşim Bıçakkaya’nın sporcularımızla yaptığı moivasyon- başarı -başarısızlıkla mücadele üzerinde çalışmalar yaptı. Bazı satranççılar Honaz Dağı’nda satranç oynadılar.

 

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

1

YORUMLAR