ÇOCUK İSTİSMARI BULDAN’DA ANLATILACAK

ÇOCUK İSTİSMARI BULDAN’DA ANLATILACAK

​​​​​​​Ege Kadın Buluşması Denizli Sekretaryası’nın çocuk istismarı, konulu eğitim seminerlerinin ikincisi Buldan İlçesi’nde gerçekleştirilecek. Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı işbirliği ile gerçekleşecek çocuk istismarı konulu panel 8 Şubat saat 12.30’da Buldan İlçesi’nde yapılacak.

  Panelin Moderatörlüğünü Ege Kadın Buluşması Denizli Sekretaryası Seçil Tok yaparken, konunun uzmanları Avukat Jülide Keleş Yarışan Çocuk İstismarı ve Hukuki Süreç, Psikolog Şebnem Dal Üzülmez Çocuk İstismarının Ruhsal Boyutu konularında Buldanlı kadınlara geniş bilgiler verecekler. Ege Kadın Buluşması Denizli Sekretaryası’nın çocuk istismarı konulu panelin ikincisi Sarayköy İlçesi’nden sonra Buldan İlçesi’nde de geniş bir katılım ile gerçekleşmesi bekleniyor. Ege Kadın Buluşması Denizli Sekretaryası Seçil Tok, bu tür panellerle çocuk ihmal ve istismarı konusunda kırsal alanda yaşayan kadınları bilinçlendireceklerini söyledi. Çocuk istismarı konusunda düzenledikleri seminerlerin büyük ilgi gördüğünü dikkat çeken Tok, “8 Şubat’tan sonra Babadağ ve Bozkurt İlçeleri’nde aynı panelleri gerçekleştireceğiz. Amacımız 10 bin kadına çocuk ihmal ve istismarı konularında bilinçlendirmek” dedi.

Buldan’da düzenlenecek panelde konuşmacı olarak katılacak olan Psikolog Şebnem Dal Üzülmez, çocuk istismarının ruhsal boyutlarını değerlendirecek. Psikolog Üzülmez, Buldanlı kadınlara “İstismar ve ihmale uğrayan çocuklarda parmak emme, ısırma, sallanma, altını ıslatma, yeme bozuklukları, hiperaktivite, aşırı içe dönüklük, güçsüzlük duygusu, dış kontrol odaklı olma, saldırganlık, aşırı pasiflik, hırsızlık yalan söyleme gibi antisosyal davranışlar, olumsuz benlik kavramı, Depresyon, uyku bozuklukları, aşırı kaygı, fobiler, obsesyon gibi nevrotik reaksiyonlar, intihar girişimi, bilişsel ve duygusal gelişmede duraklama, hafıza ve konsantrasyon bozukluğu, oryantasyon bozukluğu, güdü azlığı, aşırı bağımlılık, başarısızlık, yapay olgunluk, psikososyal cücelik gibi” konularda açıklamalarda bulunacak. Avukat Jülide Keleş Yarışan Çocuk İstismarı ve Hukuki Süreç hakkında Buldanlı kadınlara seslenecek. Avukat Yarışan, çocuklara uygulanan istismarı konusunda mutlaka adli mercilere başvurulması gerektiğini geniş bir yelpazede Buldanlı kadınlara bilgiler verecek.

MELİHAT ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR