LUNAPARK GEZEGENİ

LUNAPARK GEZEGENİ

Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni çocuk oyunu 26 Şubat’ta Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Davetiyeler Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi’nden temin edilecek.

    Türkiye’de 2003 yılından bu yana 1000’den fazla oyun ile 700 bini aşkın çocuğu tiyatroyla buluşturan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Lunapark Gezegeni” çocuk oyunu ile 26 Şubat tarihinde turne kapsamında Pamukkale Üniversitesi Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi’nde minik izleyicileriyle buluşacak. Mehmet Zorlu Vakfı tarafından, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla hayata geçirilen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, “Lunapark Gezegeni” oyunu ile Denizli’de çocukların karşısına çıkıyor. Serdar Saatman’ın yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Lunapark Gezegeni, çocuk oyunu çocukların eğlenceli ve coşkulu bir zaman geçirmelerini sağlıyor. Oyun ücretsiz olduğu öğrenilirken, davetiyelerin sadece Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şubesi’nden temin edileceği öğrenildi.

 

OYUN HAKKINDA

Şehrin tüm çocukları Lunapark Gezegeni’ne gitmek için sıraya girmişlerdir. Eğlencenin sınırsız olduğu bu gezegene gidebilmenin tek şartı hayallerini vermektir ve biri hariç tüm çocuklar da sınırsız eğlenebilmek için hayallerinden vazgeçerler; Sançoz Dedektif Holmes’in uçan arabasıyla tüm dünyayı kurtarmak için büyük bir maceraya atılacaktır. Böylece eğlence dolu Lunapark gezegeninin kapıları aralanacaktır. Müzik, dans ve birçok sanatı bünyesinde barındıran oyunda rol alan profesyonel oyuncu ve dansçılar çocuklara sınırsız bir hayal dünyasının kapılarını açıyor. 4 yaş ve üzeri seyircisine Zorlu Performans Sanatları Merkezi Drama Sahnesi’nde perdelerini açan oyun, çocuklara hayal kurmanın ne kadar da önemli olduğunu anlatıyor. Bir müzikal atmosferinde geçen oyun, rengarenk dünyası ile çocukları sanatın eşsiz güzellikleriyle buluşturuyor. Aynı zamanda da son derece öğretici bir çok mesaj içeriyor. Lunapark Gezegeni, Mehmet Zorlu Vakfı çatısı altında etkinlik gösteren Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından “bir sosyal sorumluluk projesi olarak” sahneleniyor.

 

YÖNETEN    Gaye Cankaya

YAZAR         Serdar Saatman

DEKOR TASARIM  Efter Tunç

KOSTÜM       Nalan Türkoğlu

MÜZİK          Fatih Ihlamur

KOREOGRAF          Köksal Ünal - Taner Güngör

IŞIK TASARIM        Kerem Çetinel

 OYUNCULAR

ROLLER

Yarkin Ünsal  SANÇOZ

Hasan Demirci            DEDEKTİF HOLMES

Yağmur Anaz ÜÇÜZ 1

Ömer Karasu  ÜÇÜZ2

Cansu Demirci            ÜÇÜZ3

Damla Kahraman       JELİBON

Sevi Yilmaz    FİYASKO

Amert Arat     BİİBER

Gizem Yorgancioğlu  GOLA

Ayşe Günyüz  KARMEN

Dilek demir    ANNE

Ayhan Bekdemir  BABA

 

MELİHAT ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR