Evde sağlık ve bakım istişaresi

Evde sağlık ve bakım istişaresi

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ev sahipliğinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile geçtiğimiz Mayıs Ayında imzalanan “Evde Sağlık Bakım ve Sosyal Destek Hizmetlerinin İşbirliği İçerisinde Yürütülmesine Dair Protokol” ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.

 

Genel Sekreterlik Toplantı salonunda Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ve Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. İbrahim Emreoğlu, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Aytekin Polat, Mali Hizmetler Başkanı Yavuz Tosun, Denizli DH ve Servergazi DH Evde Sağlık Hizmetlerinden Sorumlu Başhekim Yardımcıları, Sorumlu Hekim ve Hemşireleri ile Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Kadriye Özer Bici, Sosyal Hizmet Uzmanları ve Müdürlük çalışanları katıldı. Toplantıda; iki kurum arasında imzalanan protokolle, Denizli İlinde yaşayan, iki kurumun birinden hizmet alan engelli vatandaşların, verilerin ortak kullanımını sağlayarak ihtiyaç dâhilinde diğer kurumların hizmetlerinden de yararlandırılması ve böylece daha çok vatandaşa ulaşıp hizmetin kalitesini arttırmanın amaçlandığına vurgu yapılarak bu amaç doğrultusunda işbirliği içinde yapılması planlanan çalışmalar değerlendirildi, fikir alışverişinde bulunuldu. Denizli Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan, ‘Evde Sağlık’ ve ‘Evde Bakım’ Hizmetlerinin ayrı hizmetler olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu, “Sağlık Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızca verilen bu hizmetlerde İlimizdeki tüm engelli ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlara ulaşmak için büyük gayret gösterilmektedir. İlimizdeki bu iki kurum çalışanları, gerek evde sağlık hizmeti sunumu gerekse ihtiyacı olan vatandaşlarımızın evde bakım imkanlarından yararlanabilmeleri için bu konuda gerekli koordinasyon ve haberleşmeyi sağlayacaktır.”

SOSYAL OLARAK DE DESTEKLENECEK

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ise Evde Sağlık Hizmetlerinin koordinasyonunun yeni yönetmelikle illerde Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri tarafından yürütüleceğini belirterek hastaların sağlık hizmeti yanında diğer sosyal hizmetlerden de azami derece yararlanmalarının son derece önemli olduğunu, bu konuda gereken hassasiyeti Kurum olarak göstereceklerini dile getirdi. Öztürk, “Denizli, Evde Sağlık Hizmetinde öncü olan illerden biridir. Ekiplerimiz, Evde Sağlık Hizmetinden yararlanan hastalarımızın sağlık kontrolü ve tedavisinde büyük özveriyle çalışmalar yürütmektedirler. Denizli’de bundan sonra ki hedefimiz de; gerek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü gerekse Belediyelerimiz işbirliği ile yürüttüğümüz hizmetler kapsamında hastalarımızın sosyal olarak da desteklenmesini sağlamaktır” diye konuştu.

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR