“SAĞLIKLI BESLEN, CANINA CAN, KANINA KAN KAT”

 “SAĞLIKLI BESLEN, CANINA CAN, KANINA KAN KAT”

Pamukkale Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Kızılay Derneği Denizli Şubesi ve Türk Kızılayı Kan Bağışı Merkezi Müdürlüğü arasında imzalanan “Ülkem Sana, Kanım Feda” işbirliği protokolü kapsamında ilçemizde devam eden kan bağışı kampanyasına Şenay Öztürk Anaokulu öğrencilerinin velileri büyük destek verdi.

   Etkinliğe; Kaymakam Hayrettin Balcıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Türk Kızılayı Derneği Denizli Şubesi Başkanı Salih Amiroğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Rasül Çövüt, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

Bir önceki yılda düzenlenen etkinlikte 30 ünite kan bağışının yapıldığı okulda başta öğrenci velileri olmak üzere çevre esnafınında katkılarıyla 45 ünite kan bağışı yapıldı.

Denizlimizin tarihi, yöresel ve kültürel eşyalarının da tanıtıldığı etkinlikte, “Sağlıklı Beslen, Canına Can, Kanına Kan Kat” sloganından hareketle okul bahçesinde nar ekşisinden pekmeze, erişteden bulgura, bademden cevize birçok doğal ürünün yer aldığı organik ürün pazarı kuruldu.

Denizli Valiliğimiz öncülüğünde yürütülen Eğitimde Değerler Eğitimi Programı (EDEP) kapsamında, okul idaresi ve öğrencilerin katkıları ile okul koridorlarında yer alan ve yetişecek olan neslimizin milli ve manevi değerlerimizi anlayarak yaşamasına yönelik yapılan çalışmaları büyük beğeni topladı.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR