Minik Dostlarımızı Unutmayın

Havaların ısınmasıyla herkes birbirine uyarılarda bulunuyor: “Kapı önüne bir kap su koyun” diye. Sıcaklar sadece insnları değil tüm canlıları etkiliyor.Bitkiler nasıl su olmadan güzelliğini ortaya koyamıyorsa, hayvanlarda öyle. Ama maalesef toplum olarak hayvanlara karşı pek duyarlı değiliz.

Hayvanlar konuşamıyor, kendini ifade edemiyor. Onların bize muhtsç olduğunu hatırlarsak körelen duygularımız yeniden görmeye başlar.

Hergün lokantalarda restaurantlarda kilolarca artan yemek çöpe atılıyor. Halbuki artan yemekler kapı önüne koyulsa diğer canlılarda bundan faydalanabilr. Sadece lokantalarda değil tabi. Evlerde de bu durum geçerli. Hem bu şeklide yetişen evlatlarınıza iyi örnek olup, vicdanlarını köreltmeden yetiştirebilirsiniz.

Yaz bitiyor. Bir uyarı daha yapmakta fayda var sanırım. O minik canlar için barınak şart. Soğuk kış günlerinde sadece üşüyen sizler değilsiniz. Onlara küçücük bir barınak hediye ederek ısınmalarını sağlayabilirsiniz. Şunu da asla unutmamalı, araçların motor bölümlerine ısınmak için giren sevimli dostlarımız için aracınızı çalıştırmadan önce uyarıda bulunun. Hem onlara zarar vermezsiniz, hemde zarar geldiğinde olan üzüntüden kurtulmuş olursunuz.

 

 

YORUMLAR

Son Haberler