PROMOSYONDA HAYAL KIRIKLIĞI

PROMOSYONDA HAYAL KIRIKLIĞI

Türk Eğitim Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Milli Eğitim Müdürlüğü ile  Eğitim Bir Sen’in Ziraat Bankasıyla yaptığı promosyon anlaşmasının eğitim çalışanları arasında hayal kırıklığı yarattğını söyledi.  

Promosyon anlaşmasından memnun olmadıklarını belirten Erdoğan, “24.12.2018 tarihinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ,yetkili sendika ve Ziraat bankası ile yapılan anlaşma gereği Denizli Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde görev yapan 9253 eğitim çalışanı için 3 yıllığına 1801 TL ödenecektir. Ayrıca tüm bankacılık işlemleri ücretsiz olarak yapılacak ve ödemeler 2019 yılının Mart ayında tek seferde yapılacaktır. Her ne kadar bankacılık işlemleri ücretsiz olarak yapılabilecek ve ödeme tek seferde gerçekleştirilecek olsa da anlaşılan meblağ eğitim çalışanlarını memnun etmemiştir” dedi.

Çalışanları memnun etmeyen promosyon anlaşmasının izahı olmadığını kaydeden Erdoğan, “Toplu olarak 1801 TL kulağa hoş gelmesine karşın söz konusu personelin sayısı dikkate alındığında bu tutarın yeterli olmadığı aşikardır.İlimizin bazı ilçelerinde muhtelif bankalarla yapılan anlaşmalara baktığımızda il merkezindeki eğitim çalışanları için durumun ne kadar vahim olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.İl merkezindeki personelin onda biri kadar personel ile  2100 TL’ye imza atan ilçeler varken il merkezinde anlaşılan 1801 TL’yi  kabullenmek pek de mantıklı değildir.Türk Eğitim Sen Denizli Şubesi olarak bu durumun eğitim çalışanları tarafından sorgulandığını ve hal böyleyken bunun mantıklı bir izahı olup olmadığını yetkililere soruyoruz” diye konuştu.

MESUT GÜLER 

 

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR