SANAYİCİLERE CAN SUYU OLABİLİR

 SANAYİCİLERE CAN SUYU OLABİLİR

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayici, KOBİ ve girişimciler için 16 maddelik destek ve önlem paketini açıkladı.

Varank’ın açıklamalarına göre: "Kalkınma ajanslarıyla 1500 projeye 500 milyon lira, teknoloji geliştirme bölgelerine de 100 milyon lira destek sağlanacak. 16 maddelik yeni paket ile KOSGEB alacaklarına 2019 yılına kadar erteleme gelecek. Ar-Ge desteklerine kur farkı ayarı yapılacak. Yatırım Teşvik Belgesi başvuru ücreti kaldırılacak. Dış pazara açılan KOBİ'lere 300 bin TL destek verilecek. Teknoloji girişimcilerine destek 200 bin TL'ye çıkarıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayiciler için hazırladığı 16 maddelik yeni paketi değerlendiren Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, “Sanayicilerin bu zor günlerinde gelen teşviklerden yaralanması gerekir. Sanayicilerimiz de bu destekleri değerlendirecektir.  Zira yükselen faiz ve kur problemi olan sanayicinin bu ilave edilen teşviklerden yararlanarak işletmesinde hem bir sıkıntısını gidereceğine hem de katma değer yaratacağına inanıyoruz. Bu zor günlerde böyle bir desteğe sanayicilerimizin gerçekten ihtiyacı vardı. Bu destek paketi sanayicilerimize can suyu olabilir” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR