“YÜZ BİNDE ISRARLIYIZ”

“YÜZ BİNDE ISRARLIYIZ”

Türk Eğitim Sen (TES) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, bu yıl içerisinde öğretmen atamalarının yüz bine tamamlanmasında ısrarcı olduklarını söyledi.

8 Şubat tarihinde 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını hatırlatan Şahindoğan,  “Öncelikle belirtmek isterim ki bu yapılan atama 2018 yılı atamasıdır. Bu yıla ait değildir. Türk Eğitim Sen olarak yarınki atamadan sonra, seçim öncesi 40 bin daha atama yapılması ve 2019 yılı içinde bunun 100 bine tamamlanması talebimiz devam etmektedir. Ayrıca; Yapılan tüm atamaların kadrolu yapılması,Tüm sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesi, Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesi öncesi özür grubu tayin hakkından yararlandırılması, taleplerimiz bakidir ve ısrarımız devam etmektedir” dedi.

“BU ÇİLEYE SON VERİN” 

Öğretmenlerin yıllarda yollarda çile çektiğinin altını çizen Şahindoğan, “İl içi kanayan bir yara oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yanlış bir kararıyla il içi sıra tayinlerinin kaldırılması ve yine yanlış uygulamalarla eş özrü tayinlerinde 41. Tercihi işaretlemeyenlere sonradan il-ilçe emri uygulaması yapıldığı halde sırf 41. Tercihi işaretledi diye eşinden çok uzak ilçelere atanan öğretmenler yıllardır yollarda çile çekiyor.Belki aynı il sınırları içindeler ama günlük ulaşımı imkansız mesafelerde yaşamaya, çalışmaya mahkumlar. Aileler paramparça. Bu insanların ömrü yollarda geçiyor. Türk Eğitim Sen olarak sadece 50 km.üzeri mesafelerde çalışanlara “ilçe emri” istedik. MEB, bu makul temelde sorunu çözmek yerine işi yazdığı bir yazı ile illere havale etti. İllerse tahmin edileceği gibi bir başka bahara. Yazık gerçekten yazık.  MEB,bu tür olaylara sadece mevzuat ile değil biraz da vicdani sorumlulukla yaklaşmalıdır” diye konuştu.

MESUT GÜLER 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR