1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAP!

Corona virüsün vatandaşlar üzerindeki ekonomik anlamda olumsuz etkilerini kaldırmak için 3. faz sosyal yardım başvuruları devam ediyor. 3. faz sosyal yardım paketinde vatandaşlara 1000 TL destek verilecek. Peki 1000 TL olan sosyal yardım başvuruları nasıl yapılır?

1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU YAP

Vatandaşların 1000 TL olan sosyal yardım başvurusunu yapabilmek için e-devlet üzerinden giriş yapması gerekmektedir. E-devlet üzerinden giriş yapıldıktan sonra  Pandemi Sosyal Destek Program modülü üzerinden yapıldığı gibi sistem açıldıktan sonra açılan panele tıklayarakda yardım başvurusu penceresine gidebilirsiniz. 

 Sosyal Destek Programına T.C. kimlik numarasının son hanesi

"0" olanlar pazartesi,

"2" olanlar salı,

"4" olanlar çarşamba,

"6" olanlar perşembe ve

"8" olanlar cuma günü başvuru yapabilecek.

 Cumartesi ve Pazar günleri ise sınırlama olmaksızın herkesin başvurabilecek.

Başvurusu kabül edilen vatandaşlara Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı kapsamında 1.000 TL ödeme yapılacak.

1.000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSUNU KİMLER YAPABİLİR?

1.000 TL sosyal yardım başvurusuna daha önceden açıklanan Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı 1.faz ve 2. faz anlaşmalarından faydalanmayan vatandaşlar başvurabilir.

Aynı zamanda her haneden 1 kişinin başvurabileceği 1000 TL sosyal yardım paketine , kamu işçisi olanlar, memur olanlar, işsizlik ödeneğinden ve kısa çalışma ödeneğinden faydalanmış olanlarla emekli olan vatandaşların başvuruları kabül olmayacağı açıklanmıştı. 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR