ACIPAYAM SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

ACIPAYAM SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde önceki gün sabah meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından ilçede yüzlerce artçı deprem daha oldu.

İlçede iki günde farklı büyüklüklerde ve derinliklerde 600'ün üzerinde meydana gelen depremlerin çoğu hissedilmedi. Deprem yaralarının sarıldığı bölgede, depremden sonraki ilk 48 saatte 600'ün üzerinde artçı meydana geldi. Bölgede artçı deprem aktivitesi sürerken, vatandaşların hasarlı yapılara girmemeleri önem arz ediyor. İyileştirme faaliyetlerinin devam ettiği Acıpayam’da, depremden sonraki ilk bir saatte 4,2, 4,4 ve 4,8 büyüklüklerinde oluşan artçı depremler AFAD’ın Türkiye Deprem İzleme ve Değerlendirme Merkezi tarafından tespit edildi. 

AFAD, ilk 24 saatte büyüklükleri 1,2 ile 4,8 arasında değişen 500'ü geçen artçı deprem çözümledi. AFAD, artçı depremlerin 306’sının 2.0 büyüklüğün altında, 157’sinin 2.0 ile 3.0 büyüklükleri arasında, 14’ünün 3.0 ile 4.0 büyüklükleri arasında ve 6’sının ise 4.0 büyüklüğün üzerinde olduğunu hesapladı. Dünden bu yana ise bölgede 100'ün üzerinde yeni artçılar yaşandı. Artçıların merkez üsleri, Acıpayam ilçe merkezinin doğusunda yoğunlaştı. AFAD, bölgedeki vatandaşları güvende olmaları için hasarlı yapılara girmemeleri ve yetkililerin talimatlarına uymaları konusunda uyardı. 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR