Ankara’dan talimat geldi

Ankara’dan talimat geldi

ATAMIZ İÇİN SİRENLER BAKIMA ALINDI

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tüm Valiliklere il ve ilçelerde bulunan tüm sirenlerin bakımının yapılması yönünde talimat gönderdi. 10 Kasım sabahı saat 09.05’te tüm sirenler iki dakika boyunca çalacak.

Ülke genelinde ikaz ve alarm haberlerinin duyurulması amacıyla kullanılan mevcut siren sistemleri için İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tüm valiliklere yazı gönderdi. Yazı üzerine Denizli Valiliği harekete geçerek, siren sistemi bulunan tüm noktalara bilgilendirme yazısı geçti ve gereğinin yapılmasını istedi. İl ve ilçelerde bulunan siren sistemlerinin çalışır vaziyette olması istenen yazıda, arızalı sistemlerin ise derhal çalışır hale getirilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Yazıda şu bilgiler verildi.  Ülke genelinde İkaz ve Alarm haberlerinin duyurulması, mevcut sirenlerin faal halde tutulması ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ölümünün 80. Yıldönümü olması münasebetiyle, iliniz ve ilçelerinde aşağıda yer alan tedbirler alınacaktır:

a.İlinizde bulunan bütün sirenler, her yıl olduğu gibi bu yıl da 10 Kasım 2018 günü saat

09.05'te, 2 (iki) dakika süre ile Sarı İkaz (düz siren sesi) şeklinde çaldırılacaktır.

b.Mahalli basın ve yayın organları kanalıyla sirenlerin çaldırılacağı önceden halkaduyurulacaktır.

c.İl Müdürlüğünüz bünyesinde kurulu bulunan mevcut sirenlerin gerekli test vekontrollerinin yapılarak, çalışmadığı belirlenen sirenlerle ilgili arızalar mahalli imkanlarla giderilecektir.

Yukarıda belirtilen hususların ivedilikle yerine getirilmesini, sirenlerin çaldırılması için TRT Haber Televizyonuna göre saat ayarı yapılmasını, belirtilen gün ve saatte çaldırılan sirenlerin çalışıp çalışmadığının tespit edilerek, Ek Formdaki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve 25 Kasım 2018 tarihine kadar Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na gönderilme gerekmektedir.

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR