BABADAĞ GELECEĞE NEFES OLUYOR

BABADAĞ GELECEĞE NEFES OLUYOR

Babadağ gerçekleştireceği ağaç dikme etkinliği ile geleceğe nefes olacak. Babadağ Belediyesi "Kotunda İyilik Var" kampanyası çerçevesinde bi çok kurumla birleşerek kolları sıvadı. "Geleceğe nefes ol" kampanyası ile projeleri birleştiren ortaklar fidan dikerek sağlıklı gelecek için işe koyuldular.

Babadağ Belediyesi, Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (BASİAD), Orman Genel Müdürlüğü, Pamukkale Üniversitesi, TEMA ve Forum Çamlık ortaklığında yapılan fidan dikme etkinliği Babadağ'da yapılacak. "Kotunda İyilik Var" diyerek birçok fidan toplayan ortaklar, topladıkları fidanlar ile geleceğin oksijen deposunu yaratacak. Toplanılan fidanlar Babadağ'da seçilen bölgeye dikilerek büyük bir hatıra ormanı yapılacak. 11 Kasım 11:11'de gerçekleştirilecek fidan dikim etkinliğinde 11 bin fidan dikilerek, anlamlı tarihi ile Babadağ'ın yeşil ve temiz doğasını arttıracak. 

Göreve geldiği günden beri sosyal projeleri ile adından söz ettiren Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı yapılacak fidan dikim etkinliğine tüm Denizlili ve Babadağlıları çağırdı. Başkan Atlı, "Böyle bir projenin ortağı olmaktan çok mutluyuz, toplanan fidanları Babadağ'ın yeşiline katarak geleceğe nefes olacağız. Bizler ormanları rant alanı olarak değil, nefes deposu olarak görüyoruz ve nefes depolarımız arttırmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Babadağ daha da yeşil olacak, gelecek nesillere nefes olacak. Projenin yapılmasında emeği geçen bütün proje ortaklarımıza teşekkür ederim" dedi.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR