BABADAĞ'DAN NET MESAJLAR

BABADAĞ'DAN NET MESAJLAR

SON DAKİKA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Denizli Babadağ'dan hükümete sert eleştirilerde bulundu. 

CHP'li Belediyeleri ziyaret etmek için dün gece saatlerinde Çardak Havaalanı'na  inen Kılıçdaroğlu, geceyi otelde geçirdikten sonra ilk ziyaretini Babadağ'a yaptı. 

Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında hükümete sert eleştirilerde bulundu. Kılıçdaroğlunun konuşmasından satırlar:

''Öncelikle Babadağ' da genç bir arkadaş seçtiniz çalışkan bir arkadaşımızı seçtiniz. Sizlere teşekkür ediyoruz ve sizi mahçup etmeyeceğimizi bilmenizi istiyoruz.

Biz ayrım yapmıyacaz..Bu Ak Partili  bana oy vermedi yok ona hizmet gitmesin gibi saçma sapan düşüncelere asla yer vermicez. Herkeze hizmet gidecek.Yeni bir siyasi anlayış içerisinde herkezi kucaklayacaz.Kavga bize ne kazandırır? Neden kavga edip sorunları iyicele büyütelim ki? Barış ve huzur içinde kavga etmeden bir siyasi anlayış içerisinde olacaz.

Ortadoğuyla neden kavga ediyoruz? Türkiye o bölgenin en güçlü bölgesi. Bölgeyi barış havzasına döndürmeliyiz. Barış içinde huzur içinde yaşamalıyız. 

17 yıldır bir iktidar düşünün. Sadece Türkiye olarak değil. Dünyanın herhangi bir ülkesinde örneğin Rusya, Yeni Zelanda , İngiltere, ABD, bir ülke düşünün, Vergi alıyor mu? Alıyor, Fabrikaları satıyorlar, şimdide sıra askeri fabrikaları satmaya geldi. İktidar sahiplerine sesleniyorum. Bana dünyada bir örnek gösterin, kendi silah fabrikasını yabancı bir ülkeye satan başka da bir devlet var mıdır? Askeri silah üreten bir fabrika o devletin namusudur. Nasıl satarsınız? Ben bunları söylediğimde de diyorlar ki biz satmadık.  Resmi gazetede çıktı , ben söylemiyorum bunu... 

Silah fabrikasını veriyorsun,kararnameyide gizliyorsun. Akıl var mantık var. Memleket iyi yönetilmiyor. Ve hepimizin bu memlekete karşı sorumlulukları var. Herkezin siyasi bir görüşü var. Ama hepimizin ortak bir paydası var. Vatan gibi bayrak gibi. Devletin silah fabrikasnın katar ordusuna satmayın. 

Sarayda oturanlar halktan koptu, halkın derdini bilmiyorlar. Bizim siyaset anlayışımızda bunlar olmayacak. Herkezi kucaklayacağımız gibi haklın derdini, sorunlarını göz ardı etmeyeceğiz.

(HABERİN DETAYLARI GELECEK...)

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR