BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE 50 YIL

BİR ÜLKÜNÜN PEŞİNDE 50 YIL

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kuruluşunun 50. Yılı nedeniyle Adana’da kutlama programı düzenlendi.

TÜYAP Fuar Alanı'nda düzenlenen 50'nci kuruluş yıldönümü kutlama programına MHP Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Yusuf Garip’le birlikte katılma imkanı buldum.  

YOĞUN KATILIM

MHP’nin 50. Kuruluş yıldönümü kutlama programına katılım yoğun oldu. Fuar alanını hınca hınç dolduran partililer, Ülkü Ocakları sanatçılarının verdiği konserle unutulmaz anlar yaşadı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı etkinlik öncesi salonda bomba araması yapıldı. Katılımcılar salona tek tek üst aramasından geçirilerek alındı. 

MÜJDE VE GÖZ YAŞI…

Coşku, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin salona gelmesiyle birlikte doruk noktaya ulaştı. MHP’nin 9 Şubat 1969’dan, 9 Şubat 2019’a geçirdiği evrelerin konu alındığı sinevizyon gösterisinin ardından partililere hitap eden Genel Başkan Devlet Bahçeli, konuşmasına partilileri duygulandıran ve uzun süre ayakta alkışlanan bir müjdeyle başladı.  Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanı şahsımı telefonla arayarak Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ismini “Alparslan Türkeş Üniversitesi” olarak değiştirmeyi düşündüklerini ifade etmiştir. Böylesi heyecan verici düşünce MHP’li arkadaşlarımızı ziyadesiyle memnun etmiştir. 50. kuruluş yılı için müstesna armağan olmuştur”dedi. Bahçeli’nin bu sözleri salonda dakikalarca ayakta alkışlandı. Bazı partililerin gözyaşlarına hakim olamadıkları görüldü. 

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER’E

Bahçeli’nin,   geçtiğimiz hafta MHP’yi “Saray bekçiliği” yapmakla suçlayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile “suç babadan oğula geçmez” diyerek CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i savunan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e vereceği cevap merakle bekleniyordu. Bahçeli bu iki Genel Başkana ağır ifadelerle yüklendi.  Konuşması zaman zaman yoğun tezahüratve alkışlarla kesilen Bahçeli, “Kılıçdaroğlu'na gerçekten acıyorum, perişanlığına üzülüyorum. O da biliyor ki Türkiye'nin bekası için bekçi olmaya hazırız. O da görüyor ki, Türk milletinin bekası için bekçilikse bize düşen seve seve yaparız. Hainin, işbirlikçinin hesabını eninde sonunda göreceğiz. Davamız hak davasıdır, hakikat davasıdır. Onun bunun kötüleyip kara çalmasıyla bu gerçek değişmeyecektir” ifadelerini kullandı. 

SUÇUN BABADAN OĞULA GEÇİP GEÇMEDİĞİNİ KAHRAMANLARIMIZA SORUN

Konuşmasında İyi Parti Genel Başkanına da yüklenen Bahçeli, “Suçun babadan oğula geçip geçmediğini 12 Eylül’den sonra Soyer işkencesine uğrayan kahramanlarımıza sorsunlar. Malum şahsa sorarım, Ülkücülüğün abinden geçerken bir şey olmuyor da, suç babadan oğula geçerken mi sorun çıkıyor? Bu tenakuz değil mi, akıl tutulması değil mi? Suçun babadan oğula geçip geçmediğini 12 Eylül’den sonra Soyer işkencesine uğrayan kahramanlarımıza sorsunlar.Mahşer günü, Nurettin Soyer işkencesinde şehit düşen, sonra da intihar süsü verilen Ülküdaşımız Bekir Bağ’a sorsunlar.Sefa Nar’ı, Dürüst Oktay’ı, Zeki Kaman’ı, elbette Nurettin Soyer’i bir parça insanlığı, biraz vicdanı, biraz da vefası kalmış o günlerin tanıklarına sorsunlar da, zalim kimmiş, cani kimmiş, gaddar kimmiş, barbar kimmiş, işkenceci kimmiş ibreti alem için öğrensinler.Be hey vandallar, masumlara elektrik verip felaketi yaşatırken, mahdumlarınız geziyor, tozuyor, eğleniyor, gül gibi geçinip gidiyordu.Mazlum ülküdaşlarımız tecritte çürümeye girerken, Nurettin Soyer’in oğlu sıcacık yatağına giriyordu.

Bu mudur adaletiniz? Bu mudur insanlığınız? Bu mudur sizin adamlığınız? Zulüm savcısı Nurettin Soyer aralarında Başbuğumuzun da bulunduğu yaklaşık 220 Ülküdaşımıza idam cezası isterken, hiç mi dudağı titremedi, hiç mi bu kadarı fazla diyemedi?...

GELİN ÜÇ HİLALİN ALTINA..

Bahçeli, konuşmasında partiden bir şekilde kopup giden  Ülkücülere seslendi. Onları yeniden  tek çatı altında toplanmaya çağırdı.  Behçeli, “Gün, gönül gözüyle bakma günü; zaman, ortak hissiyat ve değerler etrafında kenetlenme, Üç Hilalin altında toplanma zamanıdır.50’inci yıl münasebetiyle diyorum ki; aramızdan bir vesileyle kopup giden, gözü Üç Hilal’de kalan, bir hatadır yaptık diyen, samimi pişmanlık yaşayan, yuvasının özlemini çeken, Ülkücü Ülkücünün kurdu değil yurdudur diyen her kardeşimle, her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım.Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyorum.Samimi çağrımı tekrarlıyorum.9 Şubat 1969’dan 9 Şubat 2019 tarihine kadar geçen on sekiz bin ikiyüz altmış iki günde herhangi bir sebepten dolayı küsen kızan kırılan kardeşlerime diyorum ki, kavuşmak için “Vazgeçilmez Yeminle 50 Yıllık” emanet hepimize yetecek, ülkümüz hepimizi kucaklaştırmaya kafi gelecektir.Merhum Başbuğumuz buluşma noktamız için, ne doğudur, ne batıdır, ne kuzeydir, ne güneydir demişti, buluşma yerini büyük Türkiye olarak göstermiş, buluşma noktasını Türk’ün kafası, Türk’ün kalbi, Türk’ün cevher-i aslisi olarak işaret etmişti.Gelin vebale daha fazla ortak olmayın.Gelin 9 Şubat 1969 doğuşuna omuz verin.Gelin milli bekamızın bu zamandaki mücadelesine katılın, el birliği yapalım, güç birliği yapalım, ülkü birliği yapalım, ne kadar işbirlikçi ve terör sevici varsa yakalarından tutalım. Türkiye’ye sahip çıkalım ifadelerini kullandı. Salonda büyük alkış alan ve heyecan uyandıran Bahçeli’nin bu çağrısının önümüzdeki süreçte büyük karşılık bulacağını düşünüyorum…

ZOR SÜREÇLERDEN GEÇTİK

Konuşmasında MHP’nin Kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in sözlerinden örnekler de  veren Bahçeli,  9 Şubat 1969’da kurulan partisinin geçen 50 yılda zor ve meşakkatli bir süreçten geçtiğinin altını çizdi. Bahçeli, “Biz 50 yıldır bu bedhahlarla mücadele ettik. Biz 50 yıldır bu korkaklarla ters düştük.Biz kovaladık, bunlar kaçtı.Kaçarken pusu attılar, kaçtıkları yerde tuzak kurdular, saklandıkları delikte hep kalleşliğin kıvılcımını saçtılar. Maskelerini indirdik, yenilerini bulup taktılar.Allah’a yemin olsun ki, bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz, hainin, satılmışın, döneğin, işbirlikçinin, aklını kiralamışların hesabını eninde sonunda göreceğiz. Davamız hak davasıdır, hakkın davasıdır, hakikat davasıdır; onun bunun kötüleyip kara çalmasıyla bu gerçek değişmeyecek, dünyanın dönüşüne engel olmak mümkün olmayacaktır. “Bir Ülkünün Peşinde 50 Yıl”ı geride bıraktık, nice 50 yıllara ulaşmak için yine Adana’dan yola koyulacağız. Hevesle, heyecanla, imanla, akılla, yürekle, iradeyle, vazgeçilmez yeminle mutlaka başaracağız, muhakkak davamızı yaşatacağız.Birgün bu salondakiler toprak olduğunda, niyazım odur ki, arkamızdan gelen nesiller milli beka mücadelemizi iftiharla ansınlar, davaya sadakatimizi Fatihalarla yad etsinler” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

TESBİH JESTİ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin 50. kuruluş yıldönümü kutlamalarına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu da katıldı. MHP Lideri Bahçeli, yaklaşık 2 saat süren konuşmasının ardından Ak Partili Çelik ve Sarıeroğlu’nu platforma davet ederek kendilerine tesbih hediye etti. 

HABER/YORUM: MESUT GÜLER

 

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR