ÇOCUK YAZARLAR AĞIRLANDI

ÇOCUK YAZARLAR AĞIRLANDI

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu yazar ve şair öğrencilerini makamında ağırladı

Ziyarette Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Barış Bayraker, Sınıf Öğretmeni Raziye Babacan, öğrenciler Esma İpek ve Hüseyin Kehmaz hazır bulundu. Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulu 4/H sınıfı öğrencisi Hüseyin Kehmaz kendi kaleme aldığı “İnternete Değil Ailene Bağlan” isimli kitabını,  Esma İpek’te “Cumhuriyet Çiçekleri” isimli okul dergisini Müdür Oğuz’a takdim etti. Geleceğimiz olan iki öğrenciyi ve öğretmenlerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “İlimizde Hayırseverlerimize büyük şükran duyuyoruz. Denizli eğitimine çok önemli eserler kazandırdılar. Bunlardan biri de Hacı İbrahim Demireren Cumhuriyet İlkokulumuzdur. İl genelinde idarecimizden öğretmenimize kadar eğitimde nicelik değil niteliğe önem veren bir anlayış içerisinde çalışmaktayız. Bu bağlamda okul dergilerimizin içeriğinin dolu dolu olması bizleri sevindiriyor. Derginin oluşturulmasında emeği geçen müdürümüzü, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi. Öğrenci Hüseyin Kehmaz’ın isteği üzerine internet ve bağımlılık konulu hikayelerden oluşan “İnternete Değil Ailene Bağlan” isimli kitabı imzalayan Müdür Oğuz; “karşımda bu yaşta bir yazar görmek beni hem heyecanlandırdı hem de gururlandırdı. Öğrencimiz Hüseyin’in ileri de çok iyi bir yazar olup büyük başarılara imza atacağına inancım tamdır. Kendisini tekrar tebrik ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Çiçekleri isimli okul dergisinde şiiri olan 4/H sınıfı öğrencisi Esma İpek’te Müdür Oğuz’a şiirini okudu. Ziyaretin sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, günün anısına okul müdürü, öğretmen ve öğrencilere kitap hediye etti.

HABER MERKEZİ 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR