DENİZLİLİ OKUL POLİSİ ÖRNEK OLDU

 DENİZLİLİ OKUL POLİSİ ÖRNEK OLDU

Hakkari’de görev yapan Denizlili okul polisi Ramazan Kılıç, ildeki bazı okullarda öğrencilerin beden eğitiminde oynayacak topu olmaması üzerine yardım elini uzatarak Türkiye’ye örnek oldu. Geçen yıl Hakkari’ye tayini çıkan, spor severlerin de Denizli’den yakından tanıdığı polis Ramazan Kılıç, ildeki okullarda görevi esnasında çocukların beden eğitimi dersinde top oynamadığını gördü. 

TARAFTAR GRUBU BAŞKANINI ARADI

Bunun üzerine Denizlispor’dan tanıdığı 57 Gençlik Taraftar Grubu’nun Başkanı ve aynı zamanda Denizli Merkezefendi İlçesi Kaymakamı Dr. Adem Uslu’nun şoförü olan Murat Akar’ı telefonla arayarak yardım istedi. Akar ise durumu Merkezefendi Belediyesi’ne iletti. Bunun üzerine Merkezefendi Belediyesi, Hakkari’ye 70 adet top gönderdi. Okullarda ellerine ulaşan toplar sonucu öğrenciler büyük sevinç yaşadı. 

“BEDEN EĞİTİMİ DERSİNDE TOP OYNAMIYORLARDI!”

Hakkari’de Okul Polisi Ramazan Kılıç, görev esnasında öğrencilerin beden eğitimi derslerinde top oynamadığını gördüğünü açıkladı. Kılıç, “Hakkari’de bazı okullarda öğrenciler beden eğitimi derslerinde oynayacak topları yoktu. Ben de Denizlispor’dan tanıdığım Murat Akar’ı aradım. Kendisi de durumu Merkezefendi Belediyesi’ne ileterek, 5-10 top talebinde bulunduk” dedi.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Kılıç şunları söyledi, “Bugün itibariyle 25’i futbol, 25’i basketbol ve 20’si voleybol topu olmak üzere 70 adet top geldi. Şimdiden ihtiyacı olan iki okula bu toplardan dağıttık. Dağıtmaya da devam edeceğiz. Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu ve bu konuya aracılık yapan Murat Akar kardeşime çok teşekkür ederiz. Her şey bir gülümseme ile başlar.” Çocuklar, anı ölümsüzleştirmek için Toplarla birlikte fotoğraf da çektirmeyi ihmal etmedi.

HACI SELAMOĞLU

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

1

YORUMLAR