Destan Dans Merkezi yeni sezona kapılarını açtı

Destan Dans Merkezi yeni sezona kapılarını açtı

Türk halk danslarına yeni bir bakış açısı getiren, bünyesinde bulunan yüzlerce minik, yıldız ve genç dansçı ile Denizli’nin adını hem Türkiye’de hem yurt dışında duyurmayı başaran destan, 2018-2019 sezonuna kapılarını açtı.

2008 yılında kurulan Destan Dans Merkezi, aradan geçen süre içerisinde, dansı geniş kitlelere sevdirdi, hızla gelişen dansçı kadrosu ile Denizli’nin en çok adından söz ettiren kulübü oldu.

Yeni sezona da minik grup halk dansları, yıldız grup halk dansları, genç ve yetişkin grup halk dansları, hobi grupları, zumba, çocuk modern dans ve bale kursları ile başladı. Yoğun ilgi gören bu kurslara kayıtlar devam ediyor.

Her yıl gerçekleştirdiği 2 saat kesintisiz süren modernize adımlarla halk danslarının harmanladığı yılsonu galaları ile binlerce seyircisiyle buluşan destan, bu sene yine ezber bozan bir proje için çalışmalara başladı.

10’uncu yılında 150 dansçısı ile açık hava tiyatrosunda 2800 kişiye muhteşem bir gösteri sunan destan halk dansları topluluğu, 11’inci yılına da hızlı bir başlangıç yaptı.

Destan Dans ve Sanat Merkezi genel sanat yönetmeni Türker Esmer, “elde ettikleri başarıyı disiplin, özveri ve takım çalışmasına bağladı. Anadolu’nun her bölgesinden derlenen halk dansları motiflerinden oluşan koreografileri, hikâyelerle birleştirerek yapılmamış olanı yapmaktan, öncü olmaktan, kültürümüzü başka açılardan da yansıtmanın gururunu yaşıyoruz ve 11’inci yılımızda bu büyük projenin içerisinde olmak isteyen tüm dans tutkunlarını bekliyoruz” dedi

BÜLENT TETİK

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR