DGC AKADEMİNİN KONUĞU DEMİR OLDU

DGC AKADEMİNİN KONUĞU DEMİR OLDU

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin (DGC)  Enerya’nın katkılarıyla düzenlediği DGC AKADEMİ devam ediyor.

DGC AKADEMİ’nin bu haftaki konuğu İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir oldu. Gazetecilerin yoğun ilgi gösterdiği Eğitim programında Müdür Demir, “Kolluk Kuvvetlerinin tanımı, görev ve sorumlulukları” konusunu anlattı. 

Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, programda Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demir, Denizli’de Kent Güvenliği Yönetim Sisteminin yaygınlaşmasıyla birlikte mala karşı işlenen suçlarda önemli bir azalma olduğunu dile getirdi.

Demir, Asayiş uygulamalarında da yaptıkları çalışmalar sonucunda Denizli’nin huzurlu bir kent haline geldiğinin altını çizdi.

Trafik uygulamaları hakkında da bilgi veren Demir, “Trafik uygulamaları konusunda gelen rakamlar oldukça sevindirici. 2016 yılında 41 milyon ceza kesilirken, bu rakam 2017’de 30 Milyona geriledi. 2018 rakamlarının henüz açıklanmamasına rağmen ceza uygulamarında düşüş olduğu yönünde” dedi.

Fetö törer örgütüne yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Demir, “Söz konusu terör örgütüne yönelik operasyonlarımız ilk günkü gibi amansız devam ediyor. Bu konuda en ufak bir gevşemeye müsaade edemeyiz” diye konuştu. Eğitim programı soru cevap bölümüyle sona erdi. 

  

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR