ERDOĞAN’DAN, BAŞSAĞLIĞI MESAJI

ERDOĞAN’DAN, BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Türk Eğitim-Sen (TES) Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, Elazığ’da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle  mesaj yayınladı.

TES Denizli Şube Başkanı Emre Erdoğan, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diledi.

Yaşanan can kayıplarından duyduğu üzüntüyü dile getiren Erdoğan, Türkiye’nin deprem kuşağında olmasına rağmen ne yazık ki tedbirlerin yeterince alınmadığına vurgu yaptı. Depremlerin değil ihmalin öldürdüğüne dikkat çeken Erdoğan, büyük deprem felaketleri yaşayan toplumumuzda bu konuda hala ciddi bir bilinçsizlik olduğunu, sorumlulukların yerine getirilmediği ve gerekli tedbirlerin alınmadığını söyledi.

Erdoğan, “Binaların depreme dayanıklı hale getirilmesi, getirilemeyecek durumda olanların yıkılması, okul ve hastanelerin güçlendirilmesi için yurt genelinde seferberlik başlatılmalıdır. Bu, aslında çok önceden alınması gereken bir önlem olmasına rağmen bugün hala depreme dayanıksız konutların varlığı ve sonrasında yaşanan ağır bilanço hepimizin yüreğini dağlamaktadır.” diye konuştu.

Elazığ ve çevresinde yaraların sarılması için ilk andan itibaren tüm kurumların seferber olduğunu belirten Erdoğan, “Diliyoruz ki daha fazla can kaybı yaşamayız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın da en kısa sürede iyileşmesini temenni ediyoruz” dedi.

MESUT GÜLER

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR