ESNAF KEFAKETTEN ESNAFA CAN SUYU

ESNAF KEFAKETTEN ESNAFA CAN SUYU

Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 500 bin TL’ye kadar uygun faiz oranlarıyla kredi vermeye başladığını söyledi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri tarafından kullandırılan krediler hakkında bilgi veren Birlik Başkanı Musa Çelikkol, “Esnafımıza 200 bin TL’ye kadar bir yıllık yüzde 4, bir yıldan daha fazlası için de yüzde 5,  beş yıl vadeli kredi kullandırmaya başladık. Ayrıca, 10 yıl vade ile 500 bin TL’ye kadar İşyeri edindirme kredisi, 500 bin TL’ye kadar Taşıt edindirme kredisi, Kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere sıfır faizli kredi,  Yine sıfır faizli olmak üzere Girişimci Esnaf ve Genç girişimci kredilerini kullandırmaya başladık” dedi. 

Çeklikkol,” Mevcut işini büyütmek isteyen, yeni işyeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız kooperatifimize müracaat ederek krediler konusunda daha fazla bilgi alabilirler. Denizli  esnafımızın piyasaya koşullarına ve bankalara oranla yüzde 100 daha avantajlı olan bu kredilerden yararlanmaları çağrısında bulunuyorum” diye konuştu.

MESUT GÜLER 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR