Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evden Eve Nakliyat Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Taşınma dönemlerinin ne kadar stresli olduğunu daha önce ev taşıyanlar bilirler.

Bir yandan derlenip toparlanma, irili ufaklı her bir eşyanın herhangi bir kayıp ya da zarar olmadan taşınması, bir yandan da yeni taşınılan yere adaptasyon süreçleri ve resmi işlemler… Bu stresli dönemle baş edebilmek için öncelikle profesyonel bir evden eve nakliyat firması ile çalışmak gerekiyor. Peki bir evden eve taşımacılık firmasının profesyonel ve güvenilir olduğunu nasıl anlayabiliriz? Bu yazımızda tam olarak buna değineceğiz.

Firma Kendi Araç Filosu ve Personel Kadrosuna Sahip Mi?

Taşınma süreçlerinde yaşanan ve dile getirilen en büyük olumsuzluklardan biri de “Konuştuğumuz firmayla alakası olmayan daha başka kişiler evimizi taşıdı” şeklindeki yorumlar. Bunun nedeni ise “komisyonculuk” diye tabir ettiğimiz uygulama. Evden eve nakliyat işi yapan firma ya da hiç böyle bir iş yapmadığı halde sadece komisyonculuk yapan kişi, müşteriyle teması kuruyor daha sonra ise işi asıl yapacak olana paslayarak komisyonunu alıyor. Tamamen ticari kazanç gayesine dayanan bu olumsuz evden eve nakliyat uygulamasında herhangi bir etik veya mesleki kaygı olmadığı için herhangi olumsuz bir durumda hiç kimse sorumluluk almıyor. Bunun çözümü ise kendi araç filosuna ve personel kadrosuna sahip bir firma ile çalışmak. Firmanın web sitesi araç filosu mevcut mu? Araçların üzerinde kendi firma logosu var mı? Bu ve benzer soruların cevabını almaya dönük araştırma yapmalısınız.  

Firmanın K3 Belgesi Var Mı? Anlaşmalı Sigortası Var Mı?

Benim evimi belge mi taşıyacak demeyin. Kuşkusuz işine  özen gösteren, kaliteli iş çıkartan bir evden eve nakliyat firması gerekli tüm yasal prosedürleri de yerine getirecektir. Ulaştırma bakanlığı tarafından nakliye işi yapacaklara verilen K3 ruhsatı firmada var mı sormalısınız. Ayrıca eşyalar taşınırken hasar ya da kayıp durumlarında zararın tazmini için nakliye sigorta poliçesi düzenlenir. Çalışacağınız evden eve nakliyat firması sigortalı taşıma mı yapıyor öğrenmelisiniz. Şimşek Evden Eve Nakliyat Denizli, eşyalarınızı sigortalı olarak taşımaktadır.

İnternet Üzerinden Yorum ve Değerlendirme Araştırması Yapın

Taşınırken genelde gidilecek ilin firmalarıyla çalışmak önerilir. Ancak gidilecek ilde de herhangi bir tanıdığımız muhtemelen olmayacağı için çevre yoluyla bir firma araştırması yapmamız pek mümkün olmaz. Bu noktada forumlar, Google Harita yorumları, yorum, görüş ve değerlendirme platformları üzerinden evden eve nakliyat firmaları üzerine araştırmalar yapmalısınız.

Emojiler İle Tepki Ver

1

YORUMLAR