GAZETECİLERDEN KARACA’YA ZİYARET

GAZETECİLERDEN KARACA’YA ZİYARET

Denizlili Gazeteciler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Av. Gülizar Biçer Karaca’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Denizlili  Gazetecilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Av. Gülizar Biçer Karaca,  “Ziyaretiniz beni çok mutlu etti. Mücadelenin, yılmadan koşturmanın, emeğin CHP’de değer bulması ve Genel Başkan’ın böyle bir değerle o makamda görev vermesi beni çok onurlandırdı. Benim asıl mücadele alanım kadın ve çocuk ağırlıklıydı. Doğa hakları, çevre ve hayvan hakları da bu birimde. İçine girdikten sonra konunun ne kadar ayrıntılı olduğunu fark ettik. Hemen göreve başladık. Eskişehir Termik Santral’i ihalesi ve konuya ilişkin Eskişehir’de ciddi bir direniş var. Bu konuyla ilgilenmeye başladık. Bursa’da da bir mücadele veriliyordu. Çok şükür ki; Bursa’da Büyükşehir Belediyesi oy birliği ile santralin yapılmasına ilişkin kararı reddetti. Bütün partiler bir araya geldiler. Tekirdağ’da benzer bir mücadele söz konusu. Denizli’de Acıpayam’daki kirliliğe ilişkin ciddi talepler var. Avdan’da bir termik santral ihalesi planlanıyor. İnsanı insan, yaşamı yaşam yapan; hava, su ve topraktır. Hava, su ve toprağı yok edecek bir çalışma varsa; bence bu insanı yok edecek bir çalışmadır. Bizim hedef kitlemiz insansa; o zaman insanı insan yapan değerlerle de mücadele etmemiz gerekir. CHP’nin programında çevreye ve hayvan haklarına yönelik ciddi bir çalışma var. Bu program dahilinde bizde tüm ülkede bu duyarlılığımızı, çözüm önerilerimizi ve çabalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Kapısının sadece CHP’lilere değil, tüm Denizlililere açık olduğunu kaydeden Karaca, “Milletvekili olduğumda ertesi gün sosyal medyada paylaşım yapmıştım. ‘Bugüne kadar CHP’nin milletvekili adayıydım. Bugün Denizli’nin milletvekiliyim’ demiştim. Ben bugün bu makamda; sadece CHP’lilerin değil, benim çözüm getirebileceğim her konuda bütün Denizlililere kapımız açıktır. Ankara’da Denizli’nin bir evladı var. Sorunu olmasa bile ‘gelip bir bardak çayını içelim’ diyen herkese kapım açık” ifadelerini kullandı.

MESUT GÜLER  

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR