HONAZ SEÇİMLERİ İPTAL

HONAZ SEÇİMLERİ İPTAL

Yüksek Seçim Kurulu YSK  Honaz seçimini iptal etti.   

31 Mart Pazar günü gerçekleşen Mahalli İdareler Seçiminin ardından 31 Mart Pazar akşamı Millet İttifakı adayı Yüksel Kepenek 8 oy farkla rakibi Cumhur İttifakı adayı Turgut Devecioğlu’nu geride bırakmıştı. Ak Parti’nin İlçe Seçim Kuruluna yaptığı itiraz kabul edilerek 41 sandıkta oy sayma işlemi tekrarlanmış ve fark 3’e inmişti.

 Ardından bir üst merciye giden AK Parti, İl Seçim Kurulu’na geçersiz oylar üzerinden yeni bir itiraz daha yaptı. İl Seçim Kurulu, itiraz üzerine toplam 13 sandıkta geçersiz oyları yeniden incelemeye aldı. AK Parti’nin itiraz ettiği 6 sandıkta yapılan inceleme sonunda Turgut Devecioğlu 1 oy öne geçti.

CHP’nin itirazı olan 7 sandık açıldı, geçersiz oylar incelendi. Bu sandıktan 2 geçersiz oy CHP hanesine yazılınca, Honaz’daki kritik seçimlerin galibi yalnızca 1 oyla CHP Adayı Yüksel Kepenek olmuştu.

Ak Parti bu kez de YSK’ya itirazda bulundu. YSK’nın kararına göre Honaz seçiminin yenilenmesi kararını verdi. YSK'nın Honaz ile ilgili verdiği karara göre 2 Haziran Pazar günü Honaz tekrara sandığa gidecek.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR