İL PANDEMİ KURULU'NDAN ÖNEMLİ KARARLAR

İL PANDEMİ KURULU'NDAN ÖNEMLİ KARARLAR

Denizli'de corona virüs ile mücadele tüm hızıyla sürüyor. İl Pandemi Kurulu Vali Hasan Karahan başkanlığında yeni kararlar aldı. Alınan kararlar içerisinde en dikkat çekici madde olası bir acil durum zamanında EGS Kongre ve Kültür Merkezi'nin yoğun bakım alanı olarak düzenlemesi için Denizli Sağlık Müdürlüğü'nün ve Büyükşehir Belediyesi'nin ön hazırlık yapması gerektiği kararı alındı. 

Vali Hasan Karahan başkanlığında toplanan kurulda alınan kararlar şu şekilde;

-Terhis olan askerlerin evrakları birlikleri tarafından hazırlanacak ve İl Seyahat Kuruluna bildirilecek.  Asker ailelerinden terhis olan askerleri özel araçla almaya gelmek isteyen aile bireylerinin en kısa süre geldikleri yere dönmeleri kaydıyla, ikamet/adres esasına göre seyahat izin belgesi almaları şartıyla Denizli'ye  giriş ve çıkışlarına izin verilecek.

-İl Pandemi Kurulu emekli maaşlarının ödenmesinde bankalarda oluşacak olan yoğunluğu göz önüne alarak, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan kişilere maaş, ikramiye ücretleri İlçe Sosyal Vefa Gruplarınca ulaştırılmasına karar verildi.

-Pazar yeri, Market ve toplu alanlarda maske kullanımın zorunlu olduğu kararını zabıtalar tarafından titizlikle denetleneceğine ve kurualın uyulması sağlanacağı kararı alındı. 

-Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesindeki öğrenci yurtları ihtiyaç halinde karantina bölgesi olarak hazırlanacak.

-Olası acil bir durumda EGS fuar alanı yoğun bakım alanı olarak düzenlenecek. 

-Cezaevlerinden tahliye olanlar ve izinli çıkacaklar için cezaevleri önünde yoğunluk oluşturulmasına izin verilmeyecek. Tahliye olacak ve izinli olan hükümlüler Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne ait  otobüslerde,  sosyal mesafe korunarak, şehir merkezine getirilmesi sağlanacak. 

Emojiler İle Tepki Ver

1
1
1
1
1

YORUMLAR