KALLİMCİ’YE ÖDÜL

KALLİMCİ’YE ÖDÜL

Denizlili Eğitimci-Yazar Hasan Kallimci’ye Millî Düşünce Hizmet Armağanı verildi. 

Genel Başkanlığını Eski Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu'nun yaptığı Millî Düşünce Genel Merkezi'nin üç yılda bir tertiplediği Millî Düşünce Hizmet Armağanları, Türk Tarih Kurumu salonunda Türk Dünyasına hizmet edenlere verildi. Törende konuşan Sadi Somuncuoğlu; "Bugün Türk Birliği ve egemenliğine kast edenler iki kayaya toslamıştır. Birincisi Atatürk, diğeri de Türk medeniyetinin ve Türkçe'nin dev eseri Divan'ı Lugat-Üt Türk adlı kitaptır." dedi. 

Yahya Kemal Fikir-Sanat-Edebiyat Armağanı Azerbaycan Türkleri’nden sanatçı Azerin ile Eğitimci –Yazar Hasan Kallimci’ye verildi.  Kallimci, armağanını Eski Ulaştırma Bakanı Prof. Dr. Enis Öksüz'ün elinden aldı. 

Kallimci’yle birlikte Atatürk-Türk Milliyetçiliği Şeref Armağanı, Emekli Büyükelçi Şükrü Elekdağ ile Prof. Dr. İlber Ortaylı, Ziya Gökalp Bilim Armağanı, Prof. Dr. E. Ruhi Fığlalı ile Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erkal, İsmail Gaspıralı Türk Dünyasına Hizmet Armağanı, Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile Türk Dünyası Musikisi Sanatçısı Bünyamin Aksunguri Namık Kemal Özgür ve Demokrat Basın Armağanı, Eski Çalışma Bakanı, Gazeteci, Yazar Yaşar Okuyan ile Hukukçu, Gazeteci, Yazar Aslan Bulut’a verildi.

MESUT GÜLER 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR