Kızılay’dan Önemli Çağrı

Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu,  Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Denizlilileri Kızılay’a kurban vekaleti vermeye davet ettiğini açıkladı.

  DGC Basın Merkezi’nde yönetim kurulu üyeleriyle bir toplantı yapan Şube Başkanı Erdal Otçu, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir ilkesi gereğince; Denizli halkımızı Kızılay’a kurban vekaleti vererek, bu insanlara ulaşmaya ‘iyilik ve paylaşma şölenine’ katılmaya davet ediyorum. Hedefimiz bu sene yüzde 100 artışla; yurt içinde 35 bin, yurt dışında ise Dünya’nın 31 ülkesinde 65 bin hisse kurban kesmektir. Geçen sene yurt içi 21 bin, yurt dışı ise 31 bin olmak üzere toplamda 52 bin kurban kesilmişti. Kurbanlık hayvan teminleri veteriner hekimler nezaretinde yapılıp, yardımsever bağışçılarımız bekleniyor” dedi. Bu seneki sloganlarının ‘Kurban bereketi yıl boyunca sürsün’ olduğunu dile getiren Erdal Otçu, herkesin şimdiden yardımseverler arasına katılmasını istedi. “Geçen sene Denizli’deki et ve süt kurumu kombinasındaki kesimlere bizzat nezaret etmiş ve her safhasını gözlemlemiştim” diyen Otçu, “Kesim öncesinde vekalet verenlerin isimleri okunarak; İslami usül ve esaslar harfiyen uygulanmaktadır. İl Müftülüğü’nden görevli arkadaşımız duasını yapmakta; Tarım İl Müdürlüğü’nden gelen veteriner arkadaşımız nezaret etmekte, Noter’den gelen bir arkadaşımız zabıt tutmakta ve bir kameraman arkadaşımız da çekim yapmaktadır” diye konuştu. Yurt içi kurban bedelinin 735, yurt dışı kurban bedelinin 500 TL olduğunu ifade eden Otçu, “Yurt dışında hayvan ucuz diye ücreti böyle. Denizlili hemşerilerimiz şubemize gelerek makbuz karşılığında kurban vekaleti verebilirler. Ya da 0 (258) 264 43 43 telefon numarasından ulaşabilirler. Bağış için son günlerin beklenmemesini rica ediyoruz. Eğer gelemeyecek biri varsa biz makbuzla ayağına gideceğiz” dedi.

MUTLAKA KAN BAĞIŞI YAPIN

Kan bağışının da yapılmasını isteyen Erdal Otçu, kanları parayla satmadıklarını ve para işleriyle Kızılay’ın asla yan yana olmayacağını söyledi. Stokları kanları sadece hastanelerde ihtiyaç olması üzerine gönderdiklerini kaydeden Otçu, “Kan bağışı hayat kurtarır. Duyarlı olalım” dedi. Denizli’nin Türkiye’de 18.Bölge Kan Merkezi olduğunun altını çizen Otçu, İsimlerinin Güney Ege Bölge Kan Merkezi olduğunu belirtti. Otçu, “Güney Ege Bölge Kan Merkezi olmakla birlikte Uşak ve Marmaris kan bağış merkezleri de bize bağlıdır” diye konuştu. Görevden ayrılıp tekrar iadesi ile de bir görüş bildiren Otçu, “Kızılay gönüllülerin yeridir. Buradan kimse maaş ya da herhangi bir para almıyor. Benim adım hiçbir yerde geçmemesine karşın dedikodular aldı başını gitti. Görevden ayrılmıştım, şimdi bunu gören genel merkez tekrar iademi verdi. Şu an görevin başındayım. Eski başkanımız ve yönetim kuruluna da yaptıkları her şey için teşekkür ediyoruz. Sağolsunlar” dedi. HACI SELAMOĞLU

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR