MERKEZEFENDİ’NİN ÇITASINI EN YÜKSEĞE KOYDUK

Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi, İstanbul’da düzenlenen ‘Sign Of The City Awards’ organizasyonunda ‘En İyi Hizmet Yapıları’ kategorisinde  ‘Devam Eden En İyi Sosyo-Kültürel Yapı’ dalında ‘Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu alınan ödül ile ilgili kısa bir açıklama yaptı.

Başkan Subaşıoğlu:  Tabi bu ödül bizin için son derece önemli. Hem projeyi çizen mühendisler, mimarlar ,hem inşiaatını devam ettirmekte olan müteahhitler anlamında hem de Merkezefendi Belediyesi’nin vizyon projesi olması anlamında son derece önemli’ dedi.

Başkan Subaşıoğlu ‘’Kütüphane  şehrin en önemli ihtiyaçlarından birisi olduğunu vurgulayarak ayrıca  ‘’Sign Of The City Awards’ ödülünün verilmesini  ayrıca önemli bulduğunu açıkladı.

Subaşıoğlu konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi. ‘’Merkezefendililer ve Denizlililer gerçekten kitabı seviyorlar. Bunu hepimiz biliyoruz.  Kitap okumayı seviyorlar dolayısıyla istanbulda yapılan bu organizasyonda kütüphane projesine ödül verilmesi aslında Denizli’de Kütüphanenin ne kadar önemsendiğini ve bunun yansıması olarakta İstanbul’da yapılan bu projenin ne kadar değerli olduğunu ne kadar takdir edildiğinide gösteriyor.

Dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’un elinden  Sign Of The City Awards’  ödülünü kütüphanemizle ilgili aldık. Tabi bizler açısından son derece motive edici , bizleri mutlu eden önemli bir ödül. İnşallah önümüzdeki dönemde yapılacak  projelerde de hem amacımız çıtayı yükseye koymak hem ödül alan projeler yapmak. Elbetteki fonksiyonu önemli mimarisi önemli ama aynı zamanda Türkiye’nin oscar adı anlamında ki  Sign Of The City Awards ödülüne projelerimizin, ödüle layık görülmesi bizler için son derece önemli.

Merkez Kütüphanemiz tam anlamıyla bir Entellektüel sermaye yatırımı olması da çok değerli . Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin Denizli’de kitap okumayı, kağıdın kokusunu tanımaları çok çok önemli . Bu ödül bizleri son derece mutlu etti. Son derece onur duyduk. Gurur duyduk .İnşallah bu projelerimiz, bu ödüllerimiz, gelecek dönemde de yapılacak projelerde de devam eder. Çünkü bu bizim Merkezefendi’nin çıtasını en yükseğe koyduğumuzun en önemli tescili. İnşallah daha güzel projelerle daha güzel ödüllerle Merkezefendi’mizin Denizli’mizin adını daha fazla duyururuz.''dedi.

ATA ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR