O TÜRK DÜNYASI’NIN BAŞBUĞU’YDU

O TÜRK DÜNYASI’NIN BAŞBUĞU’YDU

Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı,  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Ülkü Ocakları kurucusu, Merhum Başbuğ  Alparslan Türkeş'in vefatının 23.üncü yıl dönümü dolayısıyla  mesaj yayımladı. 

Merhum Alparslan Türkeş'in Türk dünyasının Başbuğu olduğunu belirten Aydınlı,   büyük fikir ve dava adamı, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Ülkücü hareketin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'i, rahmet-i rahmana kavuşmasının 23'ncü yıl dönümünde minnet, hasret ve dua ile andıklarını belirtti. Aydınlı,   "Türk milleti, tarih boyunca zor ve sıkıntılı dönemlerden geçmiş ve bu hassas dönemlerde, Türk milletine hakikati gösteren, tarihte örneklerine pek sık rastlanmayan müstesna şahsiyetler, yani Başbuğlar milletimize yol göstermiştir. Başbuğluk, milletinin gelişimine, çağının akışına bir şeyler katan ve tarihe damgasını vuran insanları anlatan bir kavramdır” dedi. 
TÜRK MİLLETİNİN SON BAŞBUĞU
Başbuğ Türkeş’i rahmetle andıklarını belirten Aydınlı,   “Türk milletinin son Başbuğu Alparslan Türkeş, hiç şüphesiz bir neslin, bir milletin mimarı olma şerefine erişmiş ve yüreklerimizde kudretli bir sevdayı filizlendirerek, milli istiklal, toprak bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği yolunda, ölüme bile gözünü kırpmadan, yiğit ve gerçek bir sevda ile gitmiştir. Günü birlik meselelere hiçbir zaman prim vermeyen, bunun yerine büyük ülküleri gerçekleştirmeyi kendisine amaç edinen, milletin, devletin ve ülkenin 100 yıl sonraki geleceğini düşünen Başbuğumuz, hayatının her döneminde, güçlüklerden yılmayarak, tehditlere pabuç bırakmayarak, her türlü haksızlığın karşısında başını dimdik tutup, zorbalıklar önünde eğilmek nedir bilmemiştir. Ülkücü hareket, Başbuğ Alparslan Türkeş'ten emanet almış olduğu sevdalarını, kaygılarını ve kavgalarını dün olduğu gibi bugün de layıkıyla taşımaya devam edecektir. İnanmış, samimi ve idealist Ülkücü gençlik, emanete hiçbir zaman hıyanet nedir bilmeden ve Başbuğ Alparslan Türkeş'in mirası olan, Ülkü Ocaklarına her zaman sahip çıkarak, gerekirse geleceğini ortaya koyarak, bu kutlu yolda yürümeye devam edecektir. Bu kutlu yolda, sevdamız, davamız ve yüreklerimizde yaşayan, karanlıklarımıza ışık saçan, Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 23'ncü yıl dönümünde ve her günümüzde bir kez daha rahmet ve hasretle anıyoruz" diye konuştu.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR