Personal Trainer Caddebostan

Personal Trainer Caddebostan

Personel trainer, bireylerin ihtiyaçlarını göz ardı etmeden egzersiz programlarıyla beraber tüm sorunlarını listeleyen kişidir. Birebir olarak profesyonel eğitmenle eşliğinde uygulanan egzersiz programları personal trainer Caddebostan stüdyosunda başarılı bir şekilde sunulmaktadır. Antrenmanlar süresince personel trainer, bireylere yardımcı olurken bu zamanda spor yapan kişinin yaşam şekli, sağlık durumu ve psikolojik dengesiyle ilgili ayrıntıları dikkate alır. Bu sayede egzersiz programı şekillendirilir. 

Personel Trainer ile Çalışmanın Faydaları Nelerdir? 

  Personel trainer ile çalışmanın bireylere çok sayıda faydası bulunmaktadır. Egzersiz boyunca sağlanılması gereken düzen ve disiplin kapsamında bireylere motivasyon sağlayan personel trainer aynı zamanda hedeflediğiniz sonuca etkili ve hızlı bir şekilde ulaşmanızda etkilidir. Yapacağınız aktiviteyle beraber dengeli ve kaliteli bir beslenme listesi de  personel trainer sayesinde hazırlanmaktadır. Arzuladığınız hedeflere ulaşmada sizi yönlendirecek olan personel trainer, sizi disipline ederek spor salonunda programlı bir şekilde çalışmanızı sağlar. 

Günümüzde antrenmanlı bir şekilde spor salonlarında çalışmak zordur. Bu zorluk bireysel olarak aşılamadığı zaman personel trainerler devreye girer. Motivasyonunuzu yüksek tutmanın yanı sıra antrenman sırasında sürekliliği sağlayan trainer, birebir iletişim kuracağı için sürekli ihmal ettiğiniz spor aktivitesini destekleyecektir. Sonuç olarak sistematik bir şekilde antrenmanlarınıza devam ederken ayrıca en yüksek performansı gösterebilirsiniz. 

Personel trainer, spor programınızı maksimum derecede fayda sağlamak için hazırlar. Ayrıca kişisel olarak yapacağınız antrenmanlarda sizi zorlamadan kendinizi rahat hissettirir. Profesyonel bir personel trainer, size zarar vermeden sınırlarınızı zorlar ve spordan tam verim almanızı sağlar. 

Caddebostan Personel trainer merkezinde, her zaman kişiye özel program hazırlamaktadır. Hazırlanacak olan bu program kişiye özel olmakla beraber artılarınızı, eksilerinizi ve gelişiminizi görmeniz bakımından çok önemlidir. Yani spor programınıza şekil vermek amacıyla deneyimlerini sizlerle paylaşır. Yine bu sayede kısa vadede hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. 

Personel Training ve Faydaları

Uzman eğitmenler tarafından hazırlanan antrenman sürecinde birebir olarak uygulanan ve kişiye özel olan egzersiz programına personel training adı verilir. Standart programlardan farklı olan bu uygulamada sporcuların spor geçmişi, yaşam tarzı, sağlık ve fiziki durumu ile uyguladıkları beslenme programının türü hakkında bilgiler alınmaktadır. Ayrıca sporcunun psikolojik durumuyla ilgili veriler de personel trainer tarafından not edilir. 

Elde edilen bu veriler sayesinde eğitmenlerimiz tarafından egzersiz programı hazırlanır. Yine bu aşamada sporcunun su ve kas oranları, bölgesel yağ dağılımı ve metabolizma hızı ölçülür. Verilerin tamamı analizlerle ayda bir olarak takip edilir. 

Personel trainer desteğiyle başlayacağınız özel egzersiz programı sayesinde fizyolojik olarak bazı faydalar ile karşılaşırsınız. Bunlar; 

 

  • Vücuttaki yağ oranının düşmesi 
  • Kas dayanıklılığının artması 
  • Kas gücünün artması 
  • Kas kütlesinin artması olarak sıralanabilir. 

Psikolojik olarak da pek çok yararı olan personel training, uykuyu düzenler. Hastalıklara engel olurken vücuttaki enerji seviyesini artırır. Bununla birlikte kemik yapısını güçlendirir ve daha sağlıklı bir yaşam şansı sunar.  

Detaylar İçin:  https://dartraininghouse.com/caddebostan-personal-trainer/

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

1

YORUMLAR