SON TEKNOLOJİ ARŞİV SİSTEMİ KURDULAR

SON TEKNOLOJİ ARŞİV SİSTEMİ KURDULAR

Pamukkale Belediyesi, ilçe halkına kaliteli ve hızlı hizmeti sunmak noktasında teknolojiyi de en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor.

SON TEKNOLOJİ ARŞİV SİSTEMİ KURDULAR

 

Pamukkale Belediyesi, ilçe halkına kaliteli ve hızlı hizmeti sunmak noktasında teknolojiyi de en iyi şekilde kullanmaya devam ediyor. Belediye bünyesinde dosyalara ve evraklara ulaşım noktasında son teknoloji arşiv sisteminin yapımını tamamlayarak devreye soktu. Bu çalışmayla geçmişten bugüne arşivlenen 50 bini geçkin dosyaya ulaşım çok hızlanırken, deprem, su baskını, yangın gibi afetlere karşıda sistem kendini koruyor. Pamukkale Belediyesi, birçok birimde olduğu gibi son sistem teknolojiyi takip ederek, bilinir belediyecilik hizmetlerinden sosyal belediyeciliğe kadar ilçe halkına en iyi hizmeti sunmak anlamında teknolojiyi her alanda kullanıyor. O çalışmalardan bir tanesi de belediyenin kalbi konumunda olan çalışmaların kayıt altında tutulduğu dosya arşiv sistemiyle ilgili oldu. Büyükşehir Yasası ile 27 ay önce kurulan Pamukkale Belediyesi’ne başta Denizli Belediyesi olmak üzere kapatılan İl Özel İdaresi, 8 belde belediyenin arşivinden binlerce dosya geldi. Kuruluşundan bugüne yine binlerce dosya Pamukkale Belediyesi’nin arşivine katıldı. Pamukkale Belediyesi başta arşivin korunması, dosyalara hızlıca ulaşarak hem vatandaş hem de belediye çalışmaları açısından zaman kaybının önlenmesi noktasında son sistem arşiv odasının kurumunu tamamlayarak, hizmete sundu.

 

50 BİNİN ÜZERİNDE DOSYA BULUNUYOR

 

Pamukkale’nin Denizli’nin en büyük ilçesi konumunda olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, arşivde 50 binin üzerinde dosya bulunduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “Pamukkale Belediyemiz, 331 bin nüfusuyla 26 ilden büyük konumda. Ayrıca, Denizli’nin en büyük ilçesi. Büyükşehir Yasası ile 27 ay önce kurulan Pamukkale Belediyesi, ilçe sınırları kapsamında Denizli Belediyesinden, kapatılan İl Özel İdaresi, 8 tane beldeden oluşan yani toplam 10 noktadan insanların çalıştığı bir belediye haline geldi. Doğal olarak kuruluş itibariyle binlerce dosya kapanan kurumlardan belediyemiz arşivine geldi. O günden itibaren dosyaların yeniden tasnifi, düzenlenmesi, sanal ortamda da kayıt altına alınması noktasında önemli bir çalışmamız oldu. Bu çalışmaya paralel olarak dosyalara ulaşımın en hızlı şekilde olması ve her türlü yangın, deprem, sel baskını gibi afetlere karşı korunaklı bir yer olması açısından son teknoloji arşiv sistemimizi kurduk. Yeni sistem dosyaların güvenliği sağlaması yanında eş zamanlı olarak bilgilerin bilgisayar ortamına aktarılması ile hem belediyenin kendi çalışmamalarında hem de dosyalara ulaşım noktasında zaman kaybı tamamen ortadan kalkmış durumda. Yeni arşiv sisteminin hayırlı olmasını diliyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR