TARIMSAL ÜRETİME DESTEK

TARIMSAL ÜRETİME DESTEK

Pamukkale İlçesi, tarımsal üretimde önemli bir paya sahip. Pamukkale Belediyesi de üretimin aksamadan devam etmesi noktasında ilçede üreticinin tarım alanlarına ulaşımını sağlayan arazi yollarında düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.

TARIMSAL ÜRETİME DESTEK

Pamukkale İlçesi, tarımsal üretimde önemli bir paya sahip. Pamukkale Belediyesi de üretimin aksamadan devam etmesi noktasında ilçede üreticinin tarım alanlarına ulaşımını sağlayan arazi yollarında düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. İlçe sınırlarında 100 kilometre tarım arazi yolu bulunduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Çiftçimizin sıkıntısız üretime devam etmesi için arazi yolları noktasında düzenleme, iyileştirme ve ihtiyaç noktasında yeni yol açımına kadar çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Pamukkale İlçesi, tarımsal üretim noktasında da öne çıkıyor. Hububattan sebzeye, birçok çeşit meyve üretiminden özel üretim alanlarına kadar Pamukkale İlçesi, tarımsal anlamda ciddi bir üretim merkezi. Tarımsal alanın yoğun olması nedeniyle ilçe, 100 kilometreyi bulan tarımsal arazi yol ağına sahip. Yağmur, kar gibi yağışlar başta olmak üzere tarımsal trafiğin yoğunluğu toprak yolların çok çabuk bozulmasına, çukurlaşmasına, deforme olmasına neden oluyor. Arazi yollarında yaşanan sıkıntılar ise, üretime olumsuz yansıyor. Pamukkale Belediyesi ise, bu duruma mahal vermeden üretimin aksamadan sürmesi için arazi yollarıyla ilgili birçok çalışma yürütüyor. Yolların düzenlenmesi, revizyonu, yeni yol açımı gibi çalışmalar bir bir yürütülüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, arazi yollarıyla ilgili yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Çiftçilerle birlikte arazi yollarında yapılan çalışmaları yerinde gören Başkan Gürlesin, ayrıca talep edilen istekleri aldı.

“ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ”

Her zaman üreticinin yanında olduklarını belirten Başkan Gürlesin, “İlçemizde tarımsal anlamda ciddi bir arazi yapısı bulunmakta ve üretim yapılmaktadır. Bu nedenle tarım da bizim önem verdiğimiz konuların içerisinde yer almakta. İlçemizde birçok mahallemizde tarım, başlıca gelir kaynağı.  Tarımsal üretim hem ilçemize, hem ilimize hem de ülkemize önemli bir katma değer sunmakta. Bu nedenle çiftçimizin, üreticimizin arazisine ulaşımı önemli bir yer tutuyor. İlçemiz sınırlarımızda 100 kilometre tarımsal arazi yolu bulunuyor. Hava şartları ve tarım trafiğinden dolayı arazi yolları bozulabilmekte, deforme olmaktadır. Bu yol ağının korunması ve bakımı hem üreticimizin arazisine ulaşması hem de üretimin sekteye uğramaması açısından çok büyük önem arz ediyor. Bu anlamda Pamukkale Belediyesi olarak ciddi çalışmalar yürütmekteyiz. Bu konuyla ilgili birçok proje uyguladığımız gibi, düzenleme çalışmaları da yapmaktayız. 2 yıllık süreç içerisinde ilçemizde 73 kilometrelik tarımsal arazi yolunda düzenleme çalışmasını tamamladık. Belirli periyotlarda ihtiyaçlar noktasında yolların bakımı devam ediyor. Yani Belediye olarak üreticimizin yanındayız. Bugünde çiftçilerimizle birlikte arazi yollarımızda yürüttüğümüz çalışmaları birlikte inceledik. İlçemizde bu konuda iyi bir noktada olduğumuz da vurgulamak istiyorum.” HABER MERKEZİ

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR