TÜRKİYE’NİN VE SERİNHİSAR’IN GURURU MURAT KÖSE

TÜRKİYE’NİN VE SERİNHİSAR’IN GURURU MURAT KÖSE

Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, 2017 Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası birincisi Murat Köse ile basın açıklaması gerçekleştirdi. Denizli Basın Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Başkan Kobaş, Serinhisar’dan çıkan başarının mutluluk verdiğini, başarılı sporcunun Türkiye’nin ve Serinhisar’ın gururu olduğunu ifade etti.

  Okan Üniversitesi İşletme bölümü Yüksek Lisans öğrencisi olan 28 yaşındaki genç sporcu Murat Köse, 2017 Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda 20 yarışmacı arasında birincisi oldu. 8-9 yıldır sporla uğraştığını ve disiplinli bir çalışmayla bu başarıyı elde ettiğini söyledi. Antalya seçmelerinde 2. olduğunu ve o seçmelerin ardından belediyeye başvurarak, belediye desteği ile İspanya’da ki Avrupa Şampiyonası’na katıldığını söyledi.

BaşkanKobaş, sporcuya ve eğitime her zaman tam destek verdiklerini belirtti. Belediye imkanlarının az olması nedeniyle Murat gibi sporcuların tanıtılması gerektiğini ve iş adamları tarafından desteklenmesinin önemli olduğu söyledi. Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, “Bu dalda Türkiye’nin ilk derecesi Serinhisar’dan çıktı. Büyük mutluluk içindeyiz. Murat’a her zaman destek veriyoruz. Murat bizim için çok büyük bir değer. Genç sporcumuzun başarılarının devamını diliyoruz” dedi. ATANAİL ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR