ÜLKÜ OCAKLARI’NDA ATEŞ DÖNEMİ

ÜLKÜ OCAKLARI’NDA ATEŞ DÖNEMİ

Ülkü Ocakları’nda Genel Başkan Olcay Kılavuz’un görev süresini tamamlanaması nedeniyle yerine Genel Başkanlığa Sinan Ateş getirildi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’na getirilen Sinan Ateş yaptığı açıklamada, davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağını söyledi.

“BİZLER ZALİME YAVUZ, MAZLUMA YUNUS OLMAYA NAMZEDİZ”

Kuruluşunun 50. Yılında Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı’na getirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ateş, “Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin takdir ve tensipleriyle, Kuran’ımızın, bayrağımızın ve şehitlerimizin emanetçisi, Ülkücü Türk gençliğinin kalesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı’na, kuruluşunun ellinci yıl dönümünü idrak ettiğimiz 09 Ocak 2019 tarihi itibariyle atanmış bulunmaktayım. Ülkü Ocakları; Türkiye’mizin varlığı ve birliği yolunda, Türk-İslam Ülküsünün ışığında Türklüğün istikbal ve istiklal istikâmetinde ilerlemesi için fedakârca mücadele eden, inanmış, nefsini aşmış, dünyevi tutku ve heveslerden arınmış serdengeçtilerin oluşturduğu manevi bir yuvadır. Ülkü Ocaklılar, her devirde zalime meydan okuyan, mazluma kol kanat geren kadim Türk töresinin takipçisi olmuşlardır ve olmaya devam edeceklerdir! Bizler zalime Yavuz, mazluma Yunus olmaya namzediz” dedi.

“VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM”

Genel Başkan Ateş, davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağını  belirterek, şunları söyledi:  “Darağaçlarından ve taş medreselerden büyük acı ve sabırlarla inşa edilerek, nice fedakârlıklar ve destansı mücadeleler ile bugünlere taşınan, Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Ülkücü gençliğe emanet etmiş olduğu bu mukaddes davayı, bulunduğu noktadan zirveye taşımak için var gücümüzle çalışacağız.Şehitlerimizin ve gazilerimizin omuzlarımıza yüklediği ağır sorumluluğun bilinciyle, Bilge Liderimizin izinde Türklük gururundan, Ülkücü şuurdan, İslam ahlak ve faziletinden asla ayrılmadan tarafımıza tevdi edilen bu kutlu görevi başarmak için gece-gündüz demeden çaba sarf edeceğiz.Ülkemizi içinden geçtiği ateş çemberinden çıkarmak, Türk Devleti’ne yönelen kirli oyunları bozmak, Türk milletine kurulan tuzakları yerle bir etmek için Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emir ve himayelerinde, her türlü iç ve dış düşmana karşı göğsümüzü siper edecek, milletimize ve devletimize yönelecek her türlü tehdide karşı çelikten bir kalkan olacağız. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin Lideri Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle, “Ülkü kervanı, Allah’ın izni ile Türk’ün varoluşu ile asırlar öncesinden yola koyulmuştur ve ebediyete kadar durmayacaktır!” Ne mutlu Türk’üm diyene! “

HİSARLIOĞLU’NDAN KUTLAMA

Genel Başkanlığa getirilen Sinan Ateş’i Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Yaşar Hisarlıoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla kutladı. Hisarlıoğlu,  “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin takdirleri ile Sinan Ateş Başkanımız Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevine getirilmiştir. Cenab-ı Allah çıkmış olduğu bu kutlu yolda yar ve yardımcısı olsun , muzaffer eylesin. Yaşasın Ülkü Ocakları” dedi.

MESUT GÜLER 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR