VALİLİĞE GELEN MASKELER DAĞITILACAK

VALİLİĞE GELEN MASKELER DAĞITILACAK

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 23. maddesine göre Vali Hasan Karahan’ın başkanlığında olağanüstü toplandı.

Meclis, COVİD-19 tedbirleri konularını görüştü ve yeni kararlar aldı. Alınan kararlar şu şekilde;

-Denizli Valiliğine ulaştırılan maskeler vatandaşlara dağıtılması için gerekli hazırlıkların yapılacak.

- Kamu hizmetlerinin sunulduğu kapalı ve açık yerler, pazaryerleri, toplu taşıma araçları, yol kontrol noktaları vb. yerler başta olmak üzere vatandaşların kolayca erişebilecekleri yerlerde kamu görevlileri tarafından maske dağıtımının sağlanmasına, Bu doğrultuda gerekli planlama, koordinasyon ve uygulamanın, Kaymakamlar, Kolluk birimleri, Vefa Sosyal Destek Grubu ve ilgili kurum ve kuruluşları aracılığıyla eksiksiz yerine getirilmesine karar verildi. 

 -Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi çerçevesinde ilgili Bakanlıklarca belirlenen kriterlere göre ihtiyaç sahibi ailelere etaplar halinde yapılacak olan nakdi yardımlara ilişkin; Sosyal izolasyonun sağlanması amacıyla ;

1. Faz sosyal destek ödemelerinin bekçiler, kolluk görevlileri ve PTT personeli aracılığıyla hak sahiplerine evlerinde teslim edilecek.

-2. Faz sosyal yardım ödemelerinin de bekçiler (gerekirse kolluk görevlilerinden destek verilerek) ve PTT personellerince hak sahiplerine ikametlerinde teslim edilecek.

-2. Faz sosyal yardımların zamanında ve eksiksiz şekilde hak sahiplerine teslimi için gerekli olan planlama ve uygulamanın Kaymakamlar, Kolluk Birimleri, PTT Müdürlükleri, SYDV’ler başta olmak üzere ilgili birimler arasında gerekli koordinasyonun sağlanarak yerine getirilmesine, Uygulamanın ilgili tüm birimlerce hassasiyetle takip edilerek herhangi bir aksaklığa meydan vermeyecek şekilde tüm tedbirlerin alınmasına'' karar verildi.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR