Ziraat Bank Genç Kart

Ziraat Bank Genç Kart

Özellikle okul hayatınızda, öğrenci dostu bir bankadan kredi kartı edinmek, elbette işinize yarayacak en önemli şeydir. Peki bir öğrenciye hangi banka güvenir de kredi kartı verir? Ziraat bankasının öğrenci desteğinden elbette haberiniz yoktu.

Aileden gelen paralar, ev sahibine ödenmesi gereken kiralar, okul içi ve dışı yapılacak olan masraflar ve daha fazlası için Ziraat Bankası yanınızda duruyor. İster şubeden isterseniz de internet bankacılığı sayesinde hızlıca ve sorunsuzca başvuru yapabileceğiniz Bank Genç Kart, size hem hesap kartı hem de kredi kartı desteği sağlayacak. 18 ile 26 yaş aralığında, KYK bursu alan her öğrenci için kullanılabilir olan Bank Genç kart, yapmak istediğiniz ödeme tipine göre hem kredi kartı hem de banka hesap kartı olma özelliği taşıyor. Okul yemekhanesinden tutun da bineceğiniz otobüs kartına yükleme yapmaya kadar her yerde geçen bu kart, Öğrenciye tüm öğrenim hayatında destek sağlıyor. Öğrenci, bankadaki hesabını kapatmadıkça ve ödemelerini sorunsuz olarak yapmaya devam ettikçe, bu kartın her iki özelliğini de rahatça kullanabiliyor.

Kartın Sağladığı Faydalar

Öğrenciler, yurt içi ve yurt dışı harcamalarını, Yurt dışında Ziraat kartının geçtiği her yerden, ülkemizde de tüm Ziraat ATM’leri üzerinden rahatça yapabilirler. Öğrencinin paraya sıkışması halinde de onu yalnız bırakmayan Bank Genç kart, KYK bursu yatan her öğrenciye bir harçlık avans limiti belirler. Öğrenci, kredi kartı özelliğini açtırmak istemese bile, bu avans hesaptan dilediğince faydalanır. Harçlık avans, çalışan bireylerin KMH hesabı gibi işler. Bu avansların ödemesi, yatan her KYK ödemesinden banka tarafından otomatik olarak kesilir. Öğrenci dilediği taktirde buradan rahatlıkla ay içerisinde herhangi bir faiz ödemeden harcama yapabilir. KYK ödemesi dışında hesabına para yatırması gerekirse gerek internetten gerek şubeden gerekse ATM üzerinden bu ödemeleride hiçbir ücret kesintisi olmadan gerçekleştirir.

Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu Bank Genç Kart, kredi kartı olarak da öğrenci kullanımına sunulmuştur. Anlaşmalı işyerlerinde yapılan alışverişleri taksitlendirme ve puan kazanma hakkı, 120TL tutarına kadar harcamaları temassız özelliği kullanarak kolayca sonlandırma hakkı ve dilediği zaman taksitli nakit avans çekme imkânı öğrenciye bu kredi kartı sayesinde sunulmuştur. Eğer kartın kredi kartı özelliği aktif değilse, öğrenciye hesabına yüklediği para kadar kullanımını kredi kartı gibi yapmasına da izin verir.

Devlet bankaları arasında çiftçi ve öğrenci bankası olarak bilinen Ziraat Bankası’nın sağladığı tüm bu avantajlar ve Bank Genç Kart hakkında daha detaylı her türlü bilgiyi, günün her saati, banka çağrı merkezine danışarak öğrenebilirsiniz. İkametgâh, KYK bursu aldığını belirten belge, öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı ile şubeye başvuruda bulunarak bankanın bu avantajını en kısa zamanda kullanmaya başlayabilirsiniz. Banka, sadece anlaşmalı olduğu üniversiteden değil ülkenin her yerinde okuyan üniversitelerden öğrencilere bu kartı sunar. Kartın hiçbir şekilde yıllık kart ücreti bulunmaz.

HalkBank Öğrenci Kredi Kartı

Üniversite yıllarında gerek ebeveynlerin yolladığı paralar gerekse kendi alışverişleri için öğrenciler kredi kartlarına ihtiyaç duyarlar. Para transferi yapma, harcamalarını gerçekleştirme gibi işlemler, bildiğiniz gibi anca banka kartları sayesinde yapılabilir. Ama öğrenciye kart veren bankalara erişim, biraz kolay değildir. Bankalar, düzenli gelirleri olmadığı için öğrencilere destek sunmada çekimser yaklaşabiliyorlar. Müşteri ağı portföyü oldukça yüksek devlet bankalarımızdan biri olan Halkbank, öğrenci hesabı açmak konusunda siz üniversiteli gençlerimiz için oldukça kolay imkânlar sağlıyor. Öğrenciler, sadece nüfus kağıdı, ikametgâh kağıdı ve öğrenci belgeleriyle ister banka şubesinden ister internet bankacılığından başvurularını  yapabilirler. Yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlanmasının ardından, Halkbank Bank24 kart ile bankanın öğrencilere sağladığı avantajlardan öğrenim süresince öğrenciler diledikleri gibi yararlanabilirler. Bankalar, anlaşmalı oldukları üniversiteler için öğrencilere kredi kartı gibi kartlar vererek harcamalarını kendi belirledikleri limitlerle yapma hakkı tanırlar. Yılların güvencesiyle Halkbank da anlaşması bulunan üniversitelerde okuyan çocuklara kredi kartı gibi bir kart sunuyor. Anlaşmalı bulunduğu okul sayısı, diğer bankalara nazaran daha yüksek olan Halkbank, zorluk çıkarmadan okula destek veren önemli devlet bankaları arasında Ziraat bankasından sonra ikinci sırada yer alıyor. Öğrenci, bu şekilde kendi giderlerini, kendi belirleyip parasını yüklemiş olduğu kartından sağlayabiliyor.

Halkbank Bank24 kartın öğrencilere sağladığı birtakım avantajların olmasının yanı sıra, havale ya da eft işlemlerini ücretsiz yapabilmeleri konusunda tanıdığı avantajla karşımıza çıkıyor. Ücretsiz hesabına para aktaran ya da başka hesaplara örneğin ev kirası gibi ödemelerini yapmak zorunda olan öğrenci, bu kart sayesinde sorun yaşamadan okul hayatında da okul dışı hayatında da güvende hissediyor. Öğrenci, bankadan aldığı bu kartı üniversitenin yemekhanesi dahil her yerde rahatça kullanıyor. Otobüs bileti yüklemeleri, yine bu kartla sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Akbil sistemi ya da başka şehirlerin diğer yol sistemleri, Halkbank’ın bu kartıyla ödeme kabul ediyor.

Kart, öğrenciye şifresiz temassız işlem yapma opsiyonu sunuyor. 35TL tutarına kadar yapılan kafe, internet ya da başka yerlerdeki kullanımlar, güvenle temassız bir şekilde halledilebiliyor. Diğer yüksek tutardaki ödemeler, öğrenci tarafından el ile şifre girilerek hallediliyor. Öğrenci, eğer ek işte çalışıyorsa kart limitini gelir belirterek yükseltebiliyor. Kredi kartının limiti, diğer bağlamda çocuğun ek işi yoksa burs alıyorsa da yükseltilebiliyor. Öğrenciye yüksek limitli kredi kartı sunan bu güvenilir devlet bankası, yıllardır hizmetlerini sürdürerek tüm Türkiye vatandaşları için kolay, hızlı ve güvenilir para alışverişi sağlamaya devam ediyor.

Tüm detaylı bilgiyi edinmek için günün her saati çekinmeden banka çağrı merkezini arayabilirsiniz. Çağrı merkezinden kart hakkında detayları aldıktan sonra, eğer ihtiyaç duyarsanız, yukarıda belirtilen başvuru yollarından yararlanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Öğrencinin Halkbank Bank24 Kart Alamama İhtimali Var mı?

Evet, eğer okunan okul bankayla anlaşması olan bir okul değilse öğrenci kart başvurusundan olumsuz yanıt alabiliyor. Eğer okul anlaşması yoksa ama öğrencinin ek geliri ya da bursları varsa, dilerse bunları belgelediği taktirde bankadan destek alma ihtimâli de artıyor. Gereken her türlü sorunda öğrencinin yanında olan Halkbank ile görüşmek de çok kolay olduğuna göre, başvurunuzu hala neden yapmıyorsunuz? Bundan sonraki süreç sadece sizin iyiliğiniz ve kaliteli eğitim hayatınıza devam etmeniz için işleyecek.

Daha fazla detaylı bilgi almak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://www.ogrencikredi.com

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR