BU TAKIM AYAKTA ALKIŞLANIR

BU TAKIM AYAKTA ALKIŞLANIR

Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol Takımı, Konya’da yapılan Liseler Arası Türkiye Şampiyonası’na damga vurdu. Üç rakibini mağlup eden Denizli ekibi, son maçta Antalya ekibine mağlup oldu. Denizli ekibi bu sonuçla Türkiye 9.su oldu.

  Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol Takımı Konya’da yapılan Liseler Arası Türkiye Voleybol Yarı Final Şampiyonası’nda Türkiye 9.su oldu. Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol takımı şampiyonada yaptığı üç müsabakayı da kazanarak grup birincisi oldu. Denizli ekibi ilk maçında Isparta temsilcisini 3-1, Adana temsilcisini 3-0, Aksaray temsilcisini yine 3-0 mağlup ederek ismini final grubuna yazdırdı. Denizli temsilcimiz Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol Takımı, dün Antalya temsilcisi ile karşı karşıya geldi. Final maçında mağlup olan temsilcimiz aldığı bu sonuç ile elendi. Ancak sıralamada Türkiye 9. oldu.

TÜRKİYE 9.SU OLDULAR

Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol Takımı inanılması gerçekleştirdi. Takımın 8 voleybolcusundan 6 sporcusu bir yıl önce bu spor ile tanıştı. Yusuf Kara, Süleyman Oğuz, Erol Ulaş Moran, Şevket Veziroğlu, Ali Serkan İnci ve Burak Türkmen ilk kez resmi müsabakada bu yıl görev aldılar. İlk kez il birinciliğinde mücadele eden sporcular yaptıkları tüm müsabakaları kazanarak Denizli Lisesi il şampiyonu oldu.  Denizli Lisesi Voleybol Takımı, Antalya’da yapılan Bölge Birinciliği grup maçlarında da büyük başarıya imza atarak ipi göğüsleyen takım oldu. Denizli Lisesi B Voleybol Takımı grup maçlarında Nevşehir, Karaman ve Aydın temsilcilerini yenmeyi başardı. Bölge Şampiyonu olan Denizli Lisesi Genç Erkekler B Voleybol Takımı Konya’daki Türkiye Şampiyonası  yarı final maçlarının son maçında mağlup oldu.

GURUR DUYUYORUM

Öğrenciler ile gurur duyduğunu belirten Denizli Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz Güven, Türkiye 9.su olmanın da büyük bir başarı olduğunu söyledi. Güçlü rakiplerle mücadele ederek Denizli’yi en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Beden Eğitimi Öğretmeni Güven, “İlk üç maçımızı net skorlarla mağlup ettik. Antalya ekibi gerçekten çok güçlü bir ekip kurmuş. Takımımın 6 sporcusu voleybol sporu bir yıldan buyana bu spor ile ilgileniyor. Elde ettiğimiz başarı küçümsenemez. Ben öğrencilerim ile gurur duyuyorum. Türkiye genelinde 400’e yakın takımın arasından Türkiye 9.su olmak bile büyük bir başarıdır” dedi.

​​​​​​​ATANAİL ALTINOLUK

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR