GENÇLERE TAŞ ÇIKARDILAR

GENÇLERE TAŞ ÇIKARDILAR

2017 İzmir Veteranlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Denizli rüzgârı esti. Denizlili veteran sporcular Çetin Çağatay ile Yavuz Ertekin, Türkiye Şampiyonu oldular.

İzmir’de düzenlenen 2017 İzmir Veteranlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Denizlili Çetin Çağatay ile Yavuz Ertekin, Türkiye Şampiyonu oldular. Çetin Çağatay 60 yaş grubunda 800 metre yarışlarında 2 dakika 42 saniyelik derecesi ile Türkiye birincisi 400 metre yarışlarında da Türkiye ikincisi oldu. Yavuz Ertekin ise 55 yaş grubundaki yarışmalarda bin 500 metrede 4 dakika 59 saniyelik derecesi ile Türkiye Şampiyonu olurken, 800 metre de 2 dakika 29 saniyelik derece ile Türkiye birincisi oldu. 2017 İzmir Veteranlar Türkiye Atletizm Şampiyonası 8-9 Temmuz tarihlerinde İzmir Seha Aksoy Atletizm Pisti’nde yapıldı. 204 Veteran sporcunun rekor katılımı ile yarışlar tamamlandı. Tekrar Türkiye Şampiyonu oldukları için çok mutlu olduklarını belirten Çetin Çağatay ile Yavuz Ertekin, “Yarışmalara çok iyi hazırlandık. Bu yıl yapılan yarışmalara rekor katılım gerçekleşti. Güçlü rakiplerle mücadele ettik. Tekrar Türkiye birincisi olduğumuz için çok mutluyuz. İlimizi en iyi şekilde temsil etti” dediler.

BALKAN ŞAMPİYONASI

2017 İzmir Veteranlar Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olan Denizlili veteran sporcular Çetin Çağatay ile Yavuz Ertikin, 22 Eylül’de Bulgaristan’da yapılacak Balkan Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecekler. Spor hocası Çetin Çağatay ile Mimar Yavuz Ertekin, Balkan Şampiyonu olacaklarını söylediler. Türkiye’ye geçtiğimiz yıllarda Balkan Şampiyonluğu getirdiklerini hatırlatan Çağatay ile Ertekin, “Tek hedefimiz tekrar Balkan Şampiyonu olmak. Bunun için çalışmalarımızı hemen başlayacağız. Bulgaristan’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Derece ile şampiyon olmak en büyük amacımız” dediler.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR