HAYVANLARA FISILDAYAN ADAM

HAYVANLARA FISILDAYAN ADAM

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde görevli Veteriner Hekim Hasan Kılınç, sokak hayvanlarının hayat hikayelerini anlatan ‘Hayvanlara Fısıldayan Adam’ isimli kitap yazdı. Kitap önümüzdeki aylarda piyasaya çıkacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde görevli Veteriner Hekim Hasan Kılınç, ‘Hayvanlara Fısıldayan Adam’ isimli kitap yazdı. Denizli’de sokak hayvanları için yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Kılınç, yazım aşamasını tamamladığı kitabını önümüzdeki aylarda satışa sunacak. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde iki yıldan buyana görev yaptığını belirten Veteriner Hekim Hasan Kılınç, “Hayvanlara Fısıldayan Adam kitabını yazmanın en büyük amacı empati duygusunu insanların artık ortaya çıkarması, komşusu açken bile tok yatan bizden değildir mantığını canlandırmak. Sokak hayvanlarının da mahalle sakini olduğunu göstermek. Biz gibi onlarında sevgiye ihtiyaçlarının olduğunu ve en büyük şifa kaynağının sevgi olduğunu anlatabilmektir. Eşim Veteriner Hekim Gülden Kılınç ile biz bu davaya baş koyduk. Bu ekip işidir. Denizlimin ve Türkiye’min merhametli güzel yürekli insanlarının desteklerini bekliyoruz” dedi.

HAYVAN SEVGİSİ

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde görevli Veteriner Hekim Hasan Kılınç, bu mesleği seçmesinden en büyük etkenin ailesinin hayvan sevgisi olduğunu söyledi. Kılınç, “Çocukluğum Denizli’de geçti. Elazığ Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde okudum. Üniversite döneminin yaz aylarında sokak hayvanları kliniğinde staja gelirdim. En büyük ideallerimden biri sokak hayvanları kliniğinde veteriner hekim olarak çalışmaktı. Bir yaz Basketbol Federasyonu’nun yaptığı Denizli turnuvasında şampiyonluk sonrası Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’ı makamında ziyaret ettik. O dönem Başkan Zolan’a sokak hayvanları kliniğinde çalışmak istediğimi söylemiştim. Başkan Zolan’da üniversiteyi başarılı bir şekilde bitir neden olmasın dedi. Yıllar geçti. Başkan Zolan bana sahip çıktı. Bana güvendi. Sokak hayvanları konusunda yaptığım ameliyat, tedavi, etkinlikler ve sahiplendirme konusunda Denizli’de birçok insanın dikkatini çektim. Yaklaşık iki yıldır Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde görev yapıyorum. Bu süre içerisinde sokak hayvanlarına yaptığım ameliyat ve tedavileri kısacası canlarımızın hayat hikayelerini konu olan bir kitap yazmaya karar verdim. Eşim Veteriner Hekim Gülden Kılınç’ın destekleriyle yazmaya devam ettim. Ceyda Zolan, Aleyna Dağlı, İrem Alper ve Gülin Ozan en büyük destekçilerim oldular. Yazdıklarımı eşim Gülen ile beraber düzenleyerek baha çok büyük mutluluk yaşattılar. Özellikle onlara hem doğayı hem de tüm canlıları candan sevdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SOKAK HAYVANLARI

Veteriner Hekim Hasan Kılınç, sokak hayvanlarını herkesin sahip çıkmasını istedi. Kılınç, “İdealim, sokak hayvanları kliniğini en iyi şekilde yönetip Allahın sesiz kullarına sahip

çıkmak. Bu işin Türkiye’de nasıl iyi bir şekilde yapıldığını ve refahı yüksek bir şekilde hayvanların yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak. Kitabımda hayvanların hayat hikayelerini bulacaksınız. Onların sesiz çığlıklarına tercüman olmaya çalıştım” dedi.

ATANAİL ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR