HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASI

HEDEFİMİZ DÜNYA ŞAMPİYONASI

Balkan Karate Federasyonları Birliği’ne üye 11 ülkenin katılımıyla düzenlenen 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası’nda kata da Balkan Şampiyonu olan Denizlili karateciler Bengü Koç, Damla Su Türkmen ile Peri Koyuncu hedeflerinin Dünya Şampiyonası’na gitmek olduğunu söylediler.

  İstanbul’da düzenlenen 22. Çocuklar Balkan Karate Şampiyonası’nda minik yıldızlar kategorisinde Balkan Şampiyonu olan Denizlili karateciler Bengü Koç, Damla Su Türkmen ile Peri Koyuncu hedeflerini açıkladılar. İlk kez katıldıkları uluslar arası şampiyonada Balkan Şampiyonu olarak ayrılan milli karateciler, 20 gün sonra 2018 yılında yapılacak Avrupa ve Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başlayacaklar. 7 yıl önce Doğan Karate İhtisas Spor Kulübü’nde çalmalarına başlayan Bengü Koç, Damla Su Türkmen ile Peri Koyuncu, çok çalışmanın semeresini aldılar. Hocaları Doğan Deveci gözetiminde yapan milli karateciler önce 11-15 Nisan tarihlerinde yapılan Türkiye Şampiyonası’nda birinci olarak milli takıma seçildiler.  Milli takıma seçilen Denizlili karateciler, İstanbul’da yapılan 22. Çocuk Balkan Şampiyonası’nda da katada rakiplerini geride bırakarak mutlu sona ulaştılar.  Karatede Denizli’nin milli gururları olan Bengü Koç, Damla Su Türkmen ve Peri Koyuncu, hedeflerine ulaşmak için var güçleri ile çalışacaklarını söylediler. 2018 yılında yapılacak olan Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na ümitler kategorisinde yarışacaklarını ifade eden milli karateciler Bengü Koç, Damla Su Türkmen ve Peri Koyuncu, “İlk kez katıldığımız uluslar arası müsabakada Balkan Şampiyonu olduk. Çok mutluyuz. Milli taktıma girebilmek için çok çalıştık. Şimdi ki hedefimiz önce Avrupa Şampiyonası’na katılmak. Ardından da Dünya Şampiyonası’na gide bilmek. Hocamız Doğan Deveci, bizleri bu iki önemli şampiyonaya hazırlayacak. Başarılı olmak için yine çok çalışacağız” dediler.

ÖĞRENCİLERİM İLE GURUR DUYUYORUM

Doğan Karate İhtisas Spor Kulübü antrenörü Doğan Deveci, Bengü Koç, Damla Su Türkmen ile Peri Koyuncu’nun Balkan şampiyonu olmalarının çok büyük bir başarı olduğunu söyledi. Üç sporcusunun küçük yaşlardan beri antrenörlüğünü yaptığını belirten Deveci, milli sporcularının gelecekte daha büyük başarılara imza atacağını dile getirdi. Üç sporcusunun milli takımın değişmez sporcuları olacağına inandığını belirten antrenör Doğan Deveci, “20 gün sonra çalışmalarımıza başlıyoruz. Biz kulüp olarak bir aileyiz. Yönetim, sporcu ve ailelerle hep iç içe olduk. Başarımızın temelinde aile olmamız yatıyor. Bengü, Damla Su ve Peri uzun yıllar ay yıldızlı formayı giyebilecek sporcularımız. Kendileri ile gurur duyuyorum” diye konuştu. 2018 yılında yapılacak Avrupa ve Dünya Şampiyonası için çalışmaları aralıksız devam edeceklerini ifade eden Deveci, “Milli sporcularımız gelecek yıl minik yıldızlar kategorisinden çıkıyorlar. Ümitler kategorisinde mücadele edecekler. Ümitler kategorisine geçmeleri ile Avrupa ve dünya Şampiyonaları’na katılma şansları var. Öğrencilerim gelecek yıl tekrar milli takıma seçilerek ülkemizi hem Avrupa Şampiyonası’nda hem de Dünya Şampiyonası’nda temsil edeceklerdir” diye konuştu.

ATANAİL ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR