KORUYUCU AİLELERE NEFES VE MEDİTASYON EĞİTİMİ

KORUYUCU AİLELERE NEFES VE MEDİTASYON EĞİTİMİ

Denizlili koruyucu ailelere kişisel gelişim etkinliklerinden biri olan ‘Nefes ve Meditasyon’ eğitimi veriliyor.

   Denizli Koruyucu Aile Derneği tarafından organize edilen ‘Nefes ve Meditasyon’ eğitimleri Kişisel Gelişim Uzmanı Gülşen Kazgın tarafından bir ay süreyle verilecek. Denizli Koruyucu Aile Derneği Başkanı Ayfer Doğan, ‘Nefes ve Meditasyon’ eğitim çalışmalarının koruyucu aileler çok yararlı olacağını düşündüklerini söyledi. Başkan Doğan, “Biliyoruz ki biz iyi olursak çocuklarımız da iyi olacak” dedi.

HAYATLA EN KUVVETLİ BAĞIMIZ  ‘NEFES’

Kişisel Gelişim Uzmanı Gülşen Kazgın, atölye çalışmalarına katılan koruyucu aileler, dernek üyeleri ve gönüllüleri ile farkındalıklı bir yaşam için birlikte çalıştıklarını söyledi. Kazgın, “Hayatta en kuvvetli bağımızın nefes olduğunu dikkat çeken Kişisel Gelişim Uzmanı Kazgın, “Bu hayatla en kuvvetli bağımız olan “nefes”, bizi yaşam yolculuğunda kendimize döndüren ve kendimizi yeniden keşfetmemizi sağlayan çok güçlü bir araçtır. Nefes alışkanlıkları toplum içerisindeki davranışlarımızı da etkileyerek, diğer insanlar üzerinde bıraktığımız etkiyle paralellik gösterir. Aynı zamanda nefes alma alışkanlıklarımız tüm eylemlerimizi de etkilemektedir. Stres ve baskı altındayken birçok kişi nefesini tutmaktadır.  Ve yaşamın yegâne kaynağı olan nefesin bedenimiz, zihnimiz ve ruhumuz üzerinde etkisi bir ömür sürmektedir. Yaptığımız nefes teknikleri çalışmaları ile hem bedensel hem zihinsel hem de ruhsal yaşamımıza katkı sağlarız. Oldukça çok yönlü ve geniş bir konudur nefes alışkanlıklarımız. Kısaca diyebiliriz ki " Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz” dedi.

FARKINDALIK

Kişisel Gelişim Uzmanı Gülşen Kazgın , “Denizli Koruyucu Aile Derneği ile kişisel gelişim ve farkındalık etkinlikleri kapsamında başlattığımız dört haftalık Nefes Meditasyon atölyesinde, kendi benliğimizi keşfetmek, yaşama pozitif bakmak,  doğru nefes alışkanlıkları oluşturmak. Nefesin bize kattığı enerjiyi kullanmak üzerine teknikler uyguluyor sevginin gücünü arttırıyoruz. Gezegenin bütün çocukları,  hepimizin çocukları diyor, bundan daha iyi nasıl olur, diye birlikte gönülden emek harcıyoruz. Çalışmalarımız bir ay süreyle devam edecek” diye konuştu.

ATANAİL ALTINOLUK

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR