SEVGİ MİLLİ TAKIM KAPISINI ARALADI

SEVGİ MİLLİ TAKIM KAPISINI ARALADI

Denizlili milli okçu Abdullah Yorulmaz’ın eşi Sevgi Yorulmaz, ilk kez girdiği resmi yarışmadan derece elde ederek milli takım kapısını araladı.

   Denizlili Paralimpik Milli Takım okçusu Abdullah Yorulmaz’ın eşi Sevgi Yorulmaz, ilk kez girdiği yarışmadan büyük başarı elde ederek milli takım kapısını araladı.  Sevgi Yorulmaz, Antalya’da düzenlenen 8. Kahraman Bagadır İlkbahar Okları Türkiye Kupası müsabakalarında yaptığı başarılı atışlarla ilk üçe girmeyi başardı. Yarışmaya 6 ülkeden 36 bölge, 64 kulüp toplam 466 sporcu katıldı. Sevgi Yorulmaz, bir yıl önce eşi Abdullah Yorulmaz tavsiyesi ile başladığı okçuluk sporunda ilk kez resmi bir müsabakaya katıldı. İlk girdiği uluslar arası yarışmadan büyük başarı sağlayan Sevgi Yorulmaz, milli takımlar antrenörlerinin dikkatini çekti. Ancak Yorulmaz, geçtiğimiz ay yine Antalya’da yapılan yarışmalara bazı nedenlerle katılamadığı için bu yıl milli takıma seçilme şansını zora soktu. Başarılı okçu Yorulmaz, Salı günü yine Antalya’da yapılacak olan Bedensel Engeliler Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katılacak. Sevgi Yorulmaz bu yarışmalardan de derece elde ederse, son sözü milli takımlar antrenörleri söyleyecek.

ÇOK MUTLUYUM

Antalya’daki yarışmalardan derece elde etmesine çok sevindiğini belirten Sevgi Yorulmaz, bu başarısını eşi Abdullah Yorulmaz’a borçlu olduğunu söyledi. Tek isteğinin milli takım forması giymek olduğunu belirten Sevgi Yorulmaz, “Geçtiğimiz ay yapılan yarışmalara bazı nedenlerim yüzünden katılamamıştım. İlk kez girdiğim resmi müsabakalardan iyi derece elde ettim. Çok mutluyum. Milli takım antrenörlerimin gözüne girmeyi başardım. Salyı günü yapılacak yarışmalardan da derece elde edeceğime inanıyorum. Ancak ilk yarışmaya katılmadığım için bu yıl milli takıma girme şansım biraz zayıf. Ancak milli takım antrenerleri beni takımda görmek isterlerse o şansı bana verirler. Her şey bitmiş değil. Salı günü birinci olmak istiyorum. Birinci gelirsem milli formayı giyme şansın artabilir. Hayalimin gerçek olmasını istiyorum” diye konuştu.

MELİHAT ALTINOLUK

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR