“Kaleiçi açık AVM olacak”

 “Kaleiçi açık AVM olacak”

“Kaleiçi açık AVM olacak” AK Parti Denizli Milletvekili adayı Şahin Tin, 800 yıllık geçmişi ile ticaretin merkezleri arasında yer alan Kaleiçi Çarşısı’nı ziyaret ederek,..

 “Kaleiçi açık AVM olacak”

AK Parti Denizli Milletvekili adayı Şahin Tin, 800 yıllık geçmişi ile ticaretin merkezleri arasında yer alan Kaleiçi Çarşısı’nı ziyaret ederek, esnafla buluştu. Kaleiçi Çarşısı’nın göz bebekleri olduğunu belirten Tin, tarihi çarşının daha yoğun bir alışveriş ortamının olduğu, insanların gece gündüz ailesiyle birlikte geldiği açık AVM olması için çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Şahin Tin, 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında tarihi Kaleiçi Çarşısı’nı ziyaret etti. Günün ilk saatlerinde esnaflarla birlikte kahvaltı yaparak onları dinleyen Tin, daha sonra çarşıda birçok esnafı ziyaret ederek hayırlı işler diledi. Esnafın büyük ilgi gösterdiği Tin, birçok noktada esnafla bir arada oturarak sohbet etti. Tarihi çarşı da esnafla buluşmasını değerlendiren Tin, “Bugün Kaleiçi’ndeyiz. Esnafımızı ziyaret ederek hayırlı işler diledik” dedi. 7 Haziran seçimlerinin ardından vatandaşların 1 Kasım seçimlerine, özellikle AK Parti’ye umutla baktığını ifade eden Tin, “Aydınlık bir gelecek noktasında yürüyüşün, huzur ve istikrar ortamının, ekonomik büyümenin bozulmadan sürmesi için AK Parti’yi gösteriyorlar. Bu durum bizleri de mutlu ediyor. Seçim beyannamemizde emekliden işçiye, esnafımızdan sanayicimize dahası her kesime yönelik vaatlerimizin de çok olumlu karşılanması memnuniyet verici” dedi.

Tarihi çarşı eski günlerine dönecek

Yüzlerce yıldan bu yana çarşı olarak kullanılan Kaleiçi’nin Denizli ticaretinin belleği durumunda olduğunu vurgulayan Tin, “Kaleiçi esnafımızı dinlediğimizde çarşı ile alakalı istekleri ön plana çıktı. Yaptığımız sohbetlerde hemfikir olduğumuz nokta tarihi Kaleiçi Çarşımızın daha hareketli, tercih edilen yoğun bir yer haline getirilmesi. Burada önemli nokta tarihi çarşımızın, halkımızın, ailelerin gece-gündüz gelebildiği açık hava AVM mantığıyla işleyen bir yer haline getirilmesi. Bu konuda hepimize görevler düşüyor. Ortak bir çalışmayla inşallah burası eski güzel alışveriş dönemlerine geri dönecektir. Esnafımız zaten çarşıda durumun çok kötü olmadığını iyi olduğunu vurguluyor. Tabi ki daha iyi hale getirilmesi noktasında ciddi çalışmalarımız var. Daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR