'Derdimiz Beşiktaş Dermanımız Beşiktaş'

'Derdimiz Beşiktaş Dermanımız Beşiktaş'

Ege'nin en büyük Beşiktaşlılar derneği binası önümüzdeki günlerde Denizli'deki Beşiktaşlıların hizmetine girecek. Muhabirimiz Atanail Altınoluk Denizli Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Abdurrahman Tüfekçioğlu ile Beşiktaşlılar derneği ve Beşiktaşlılık adına bir röportaj gerçekleştirdi.

 ATANAİL ALTINOLUK: Öncelikle bizimle bu röportajı yapmayı kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.  Bize kendinizi tanıtır mısınız?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Ben Abdurrahman Tüfekçioğlu Denizli Beşiktaşlılar Derneği başkanıyım. Aynı zamanda eczacı kalfasıyım.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Kaç yılından beri bu dernekte görev yapıyorsunuz?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: 1992 senesine kadar derneğe dışarıdan katkı sağlıyordum. 1992’den bu yana dernek üyesiyim. Geçtiğimiz Kasım Ayı sonunda yeni yapılan Kongrede yeni yönetim ile birlikte başkan seçildim.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Beşiktaşlılar Derneğinin ortalama kaç tane üyesi var?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Yaklaşık 250 üyemiz bulunmaktadır.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Peki bu derneğin görevi nedir?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Bu derneğin görevi her şeyden önce Denizli’de Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nü temsil edebilmek. Beşiktaş sadece bir Spor Kulübü değil sivil toplum kuruluşudur. Denizli Beşiktaşlılar Derneği Beşiktaş’ın Denizli'deki ayağıdır.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Sadece futbol mu yoksa diğer spor kategorileri de bunun içine dahil mi?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Komple Beşiktaş ve Beşiktaş’ın Değerleri. Yani sadece futbol endeksli değil. Beşiktaş’ın kendine özgü bir yapısı vardır ve diğer takımlara benzemez.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Peki üyelere ne fayda sağlıyor?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Üyelerimize en iyi hizmeti sağlamak için çalışıyoruz. Şu an içinde bulunduğumuz bu binayı yapıyoruz mart ayında açılışını yapmayı planlıyoruz. En altı kartal yuvası, onun bir üst katı kartal kafe, bundan sonra iki bölüm daha var maç izleme ve nişan, organizasyon, kokteyl gibi etkinliklere yönelik. En üst katta da yönetim kadromuzun bulunduğu yönetim katı var.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Şehir dışına çıktığımızda Beşiktaşlılar derneği üyelerinin bir artısı oluyor mu?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Her şeyden önce sosyolojik bir faydası var. Üye kendisi gibi birçok insanla tanışıp arkadaşlık kurabiliyor. Dernek Kartı Projemiz ile üyelerimize çeşitli imkanlar sunmaya başlıyoruz. Çeşitli kurumlar anlaşmak istiyor. Biz ince eleyip sık dokuyoruz tabi, bu anlaşma sonucunda üyelerimize anlaştığımız kurumlardan çeşitli indirim olanakları sağlanacak.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Denizli’de tahmini kaç Beşiktaşlı vardır?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Sanıyorum ki Denizli’nin %30’u Beşiktaşlıdır.

 

ATANAİL ALTINOLUK: İleriye dönük planlarınız nedir?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Bütün sosyal olaylarda Denizli’de en çalışkan, en güvenilir, en sığınılacak liman olarak bir sivil toplum kuruluşu olmak birinci önceliğimiz. İlla Beşiktaşlı olması sorun değil başı dertte, başı sıkıntıda, maddi manevi elimizin uzanabildiği her yere yardımcı olabiliyoruz. Birçok kurumda Beşiktaşlı çok fazla olduğu için yardımcı oluyorlar ve biz bunlara güvenerek çıktık böyle bir yola, istediğimiz insanlar başı sıkıştığında burada da bir kapımız var desinler ve gelsinler bizim kapımız herkese açık.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Dernekler olarak Türkiye’deki yeriniz nedir?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Denizli Beşiktaşlılar Derneğinin aktifliği çok iyi durumdadır. Örneğin tabelamızı yaptırdık şu an diğer şehirlerdeki diğer Beşiktaş dernekleri de tabela stilimizin aynısını yaptırmaya başladılar.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Denizli Beşiktaşlılar derneğine üye olmak için neler gereklidir?

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Öncelikle Beşiktaşlı olması gerekli. Derneğimize gelecek buradaki görevli arkadaşlar yardımı ile üyelik başvurusunu yaptıktan sonra 1 seferliğe mahsus 250 TL üyelik parası alındıktan sonra üye olabiliyor.

 

ATANAİL ALTINOLUK: Bize vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz.

ABDURRAHMAN TÜFEKÇİOĞLU: Asıl ben teşekkür ederim iyi çalışmalar.

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR