HOLLANDA MEDYASI GERÇEKLERİ SAKLIYOR

HOLLANDA MEDYASI GERÇEKLERİ SAKLIYOR

Muhabirimiz Atanail Altınoluk dün okuduğunuz röpoartajın bugünkü devamında Hollanda Egeliler Vakfı kurucuları ve şimdiki başkanlarından Hollanda’nın medyasıyla ilgili çok önemli bilgiler aldı. Hollanda medyasının sürekli Türkiye ve Orta Doğu hakkında yanlış haberler yaptığını belirten Serdar Pilavcı, Hollanda’nın kendini Dünyaya çok güzel bir ülke olarak reklam ettiğini ama ülke içeriğinin bu şekilde olmadığını dile getirdi.

Dünkü Röportajın Devamı…

 

Atanail Altınoluk: Tüm Dünyada olan Işid sorunu buraya nasıl yansıdı? Buradaki Müslümanlara zaten olan önyargı arttı mı ?

 

Serdar Pilavcı: Zaten burada yıllardır bir müslümanlara burada bir önyargı var. Işid’le beraber insanlar bunu dile getirmek için güven kazandılar. Medya için Sözde hepsinin bir ispatı güvencesi oldu bu konuda. Bunu dile getirmek Işid’le beraber daha kolaylaştı. Terörün dini ırkı olmaz. Terör heryerde terördür.

 

Atanail Altınoluk: Hollanda halkı

 

Serdar Pilavcı: Ulusal medya’da da görmüşsünüzdür Hollanda ve çevresinde bazı camilerde kundaklama olmuştu. Geçen günlerde de Hristiyanı Yahudisi bir caminin etrafında toplanıp elele tutuşarak  hepimiz arkadaşız Müslümanların yayındayız mesajı vermek için eylem yaptılar. Ama bunu Hollanda medyasında göremedik. Kötü şeyleri hemen yansıtıyorlar fakat iyi şeyleri neredeyse hiç yansıtmıyorlar. Bizde sosyal medyadan gördük.

 

Atanail Altınoluk: Hollanda medyası tam anlamıyla görevini yapmıyor mu?

 

İzzet Kaymakçı: Bu ülkenin medyası devlet aleyhine olan hiç bir olayı halkla paylaşmaz.

 

Serdar Pilavcı: Geçen ay Almanya Şansölyesi Angela Merkel Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirdiğinde buranın medyası onu öyle bir yansıttı ki. Sanki Angela Merkel Türkiye’ye geldi yumruğunu masaya vurdu ve devleti dize getirdi gibi bir aldı yarattı. Bu ülke kendi aleyhinde olan en ufak bir olayı yansıtmıyor. Tüm güçlerini Türkiye ve diğer ortadoğu ülkelerini kötülemek için kullanıyorlar.

 

Hüseyin Pilavcı: En fazla özgürlük olan ülke Türkiye’dir. Burda hiç bir medya kuruluşu muhalif yada insanları aydınlatmaya yönelik haber yapamaz. 15 Temmuz olaylarında Türkiye’de darbe diye ilk gün bütün kanallar yayınladı. Sonra millet iradesine sahip çıkınca darbe gerçekleşmeyince bunlar hiç yansımadı. Burada tüm Türkler sokaklara çıktı devletlerine sahip çıktılar ama bunlar hiç yansılıtılmadı. Ben Türkiye’de olup o olayı bizzat yaşamamış olsam ben bile inanırdım. O derece göz boyama gerçekleştiriyorlar. Nerdeyse bu darbeyi Erdoğan yaptı gibi gösteriyorlar.

 

Atanail Altınoluk: Anlattıklarınıza göre Hollanda hiç dışardan görüldüğü gibi özgürlükler ülkesi değil.

 

Serdar Pilavcı: Bu adamlar şimdiki geldikleri noktaya korsanlıkla gelmişler. Sürekli sömürge yaparak büyümüşler. Kendileri buna çok karşılar bunu sürekli örtmeye çalışıyorlar. Amsterdam’a gittiğinde görürsün heryerde heykeller var. O heykeli olan insanlara bir bakın hepsi köleliği meşrulaştıran katliam yapanlar insanlar. Bu adamlar Dünya’ya çok güzel reklam yapmışlar kendilerini.

 

Atanail Altınoluk: Peki son olarak sizin eklemek istedikleriniz nelerdir?

 

Hüseyin Pilavcı: Tek istediğimiz memleketimizin büyükleri bizi burada unutmasın. Geldiklerinde bizimlede görüşsünler. Burada güzel bir oluşum yarattık ülkemizi milletimizi şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için elimizden geleni yapıyoruz.

 

İzzet Pilavcı: Ben şahsi olarak şunu istiyorum. Burada Kartpostal hala çok meşhur ve ben Denizli’ye gittiğim zaman Denizli’den buradaki arkadaşlarıma kartpostal göndermek istiyorum bulamıyorum. Bir söz vardır söz uçar yazı kalır diye. Ben şahsen bir Denizli’li olarak bunların geröekleşmesini istiyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi bunun için çalışma yapmalı.

 

RÖPORTAJ ATANAİL ALTINOLUK

 

 

 

 

 

 

 

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR