5 ADIMDA YAZA FİT GİRMENİN YOLLARI

5 ADIMDA YAZA FİT GİRMENİN YOLLARI

Kış aylarının hareketsiz ve soğuk günlerini sıcak ve hareketli yaz ayları alıyor. Haliyle kışın alınan fazla kilolara da yaz ayları ile birlikte veda zamanı yaklaştı.

Tatile çıkmadan fazlalıklardan kurtulacaksınız

Yaz gelmeden fazla kilolarınızdan kurtulacağınız 5 altın madde:

1-SU TÜKETİMİNİ ARTIRIN

Yaz ile birlikte su tüketimi de haliyle artıyor ama bu kez sıcaktan değil kilo vermek için su tüketimini artırın. Su tüketimini artırmak kilo vermenizi de kolaylaştırır. Metabolizmanızı hızlandırır, tokluk sürenizi uzatır.

2-DOĞAL BESLENİN

Bu süreçte fast food, işlenmiş gıdalar gibi besinlerden mümkün olduğunca uzak durun. Mevsim sebze ve meyvelerinin tadını çıkarın.

3-SPORA BAŞLAYIN

Günlük hayatın çalışma temposundan spora ayırcak vaktiniz olmasa bile mutlaka günde en az yarım saat yürümeye özen gösterin. Bol bol egzersiz yaparak fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

4-DÜZENLİ UYUYUN

Düzenli uyku hem sağlıklı bir yaşam hem de sağlıklı kilo vermede kilit noktalardan biri. Uyku sırasında salgıladığınız melatonin hormonu sayesinde, direnciniz artar, depresyondan uzaklaşırsınız. Ayrıca kaliteli bir uykuda vücut dinlenir ve hücreler yenilenir.

5-TUZ VE ŞEKERDEN UZAK DURUN

Kilo alımında en büyük sebep tuz ve şeker tüketiminin çok fazla olmasıdır. Tuzu ve şekeri hayatınızdan çıkarmaya başladığınız andan itibaren kısa bir süre içinde vücudunuzun kilo vermeye başladığını görebilirsiniz…

 

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR