DENİZLİ BASKET’İN HEDEFİ BÜYÜK

DENİZLİ BASKET’İN HEDEFİ BÜYÜK

Bu sene Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket düzenlenen basın toplantısı ile yeni sezona ‘merhaba’ dedi, kendini tanıttı ve hedeflerini anlattı.

Saki Restorant’ta düzenlenen toplantıya Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun, Baro Başkanı Müjdat İlhan, Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Başkanı Veli Deveciler, yönetim kurulu, oyuncular ve basın mensupları katıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Hedeflerimiz büyük. Denizli Basket’e bir yenilik, bir dinamizm geldi. Denizlimizi yeni sezonda en iyi şekilde temsil edebilmek için iddialı bir yönetim ve kadro kurduk. Hedefimiz tabi ki de Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi” dedi. Yeni sezon değerlendirmesinde bulunan başkan Doğan, “Basketbol takımımız çok başarılı bir sezon geçirdi. Bu yıl Türkiye Basketbol Ligi’ndeyiz. Hedeflerimiz büyük. Bu anlamda yeni bir yönetim oluşturduk. Basketboldan anlayan, elini taşın altına koyan ve emek veren hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Doğan, alt yapıya da önem vereceklerini sözlerine ekledi. 

STARTI VERDİLER

Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Kulüp Başkanı Veli Deveciler, “Bugün bir start verdik. Takımımız toplandı ve ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Profesyonel spor etkinliğine uygun, yarışmacı, keyifli ve örnek bir takım oluşturmak istiyoruz. Zaten buradaki temel etkimiz hem Şeniz Başkanımızı hem de gençleri toplayabilmek, centilmen ve heyecanlı bir yapı oluşturabilmek. Bunun için de bizim ihtiyacımız olan şey halkımızın bizimle birlikte olmasıdır. Bizler zaten ‘Şimdi yanımda ol’ sloganıyla yola çıktık. Takımımızı lige hazırlamaya çalışıyoruz. Önümüzdeki hazırlık turnuvaları ile kendimizi görme fırsatı bulacağız. Bir federasyon kupası var.  Federasyon kupasının ardından da lig başlayacak. Umarım her şey yolunda gider. Oyuncularımız beyefendi, düzgün ve çalışkanlar. Bize faydalı olacaklarını düşünüyorum. Çok iyi bir yönetimimiz var. Çok fedakarca çalışıyor. Şeniz Başkanımız da sağ olsun işin daha profesyonel götürülmesi için destek veriyor. Arkadaşlarımız bunun karşılığını sahada verirler. Başarılı bir sezon geçirerek ligi bitiririz, umarım bir üst lige çıkarız. Buradaki seyircilerimizi de memnun ederiz. Bizim için en önemli şey budur” diye konuştu. Merkezefendi Belediyesi Denizli Basket Baş Antrenörü Şahin Ateşdağlı ise, “Biz aynı sloganla yola çıktık. Biz bir şehrin takımıyız. Geçen yıl bunu çok güzel bir şekilde yaşadık. Şimdi daha kurumsal hale geldik, daha çok gelişim içinde olduk. Bu yıl daha güzel bir basketbolla taçlandırmak istiyoruz. Uzun soluklu bir proje, kalıcı başarılar olsun istiyoruz. Tüm çalışmalarımızı bu doğrultuda yapıyoruz. Başta Başkanımız olsun, yönetimimiz olsun, çalışan tüm personelimiz olsun elinden gelen her şeyi yapıyor.  Bizler buraya layık olmak istiyoruz” diye konuştu.

HACI SELAMOĞLU

Emojiler İle Tepki Ver

YORUMLAR